Ułatwienia dostępu

Logo Schroniska Promyk

Na skróty

Ważne telefony

Lokalizacja schroniska

BŁYSK vel EVER

Rudy duży pies na różowym tle.

PIES BŁYSK vel EVER OK. 4 LATA 616093900964007 (157/20)

WIELKOŚĆ: DUŻY

SZCZEPIENIA: TAK

KASTRACJA: TAK

BOKS: 47


SZYBKA ŚCIĄGA:

– wesoły, odważny, stonowany
– czerpie dużo przyjemności z ludzkiego towarzystwa, szybko przekonuje się do nowych ludzi w jego otoczeniu
– dobrze chodzi na smyczy
– ignoruje koty i większość psów
– dobrze znosi pielęgnację i zabiegi weterynaryjne


 Witam, witam i o zdrowie pytam! Może się przejdziemy i coś o sobie opowiem? Zacznijmy od tego, żem pieseł dwojga imion. Jedno dostałem od wujka wolontariusza, który chyba dostrzegł we mnie podobieństwo do trollowego króla ze Świata Dysku, za co absolutnie się nie gniewam! Wszak postać ta czystym diamentem była, a ja lubię błysnąć na przykład idealnym chodzeniem na smyczy, czy łapaniem komend w lot.

Drugie imię dostałem w domu, do którego trafiłem po krótkim pobycie w Schronisku. Niestety coś poszło nie tak i znów trafiłem za kraty. Tym razem z niefajną i niesprawiedliwą w mojej opinii łatką agresora… Na szczęście wszystkie łatki da się odpruć i dziś ciocie i wujkowie nachwalić się mnie nie mogą! 

Mówią, że spacer ze mną to wręcz odpoczynek. Że podrapany po zadku robię idealny koci grzbiet (sorry, koty, was to raczej ignoruję). Że umiem się ładnie bawić i można mnie wyczesać, wytrzeć łapy, zajrzeć do uszu i zrobić szeroko pojęte zabiegi pielęgnacyjne. Jestem po prostu psem, który zapytany, co dziś robimy, odpowiada „TAK!!!”.

Co by tu jeszcze o sobie napisać…? Kocham wodę w każdej postaci – umiem pływać, genialnie rozchlapuję napotkane kałuże i zawsze staram się pomóc przy napełnianiu miski szlauchem. Trochę ciągnę przy wychodzeniu z boksu, ale po prostu chcę jak najszybciej wyjść poza teren Schroniska i mieć przewodnika tylko dla siebie. Nie mam problemu z innymi psami, spokojnie je mijam, z niektórymi się nawet kulturalnie przywitam. Zresztą idealnie pracuję na smaczki lub piłkę i przy pomocy tych narzędzi jesteś w stanie skupić na sobie moją uwagę. Same głaski też są super nagrodą – pieszczoch i przytulas ze mnie, o czym możesz się przekonać, zabierając mnie na spacer adopcyjny.

Kończę ten elaborat i czekam na Ciebie w Promyku!

Pozdrawiam,
Błysk


Opis przygotowany przez wolontariat schroniska.

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.

O Błysku możecie też dowiedzieć się więcej z cyklicznego programu „Z Promyka do domu”.

https://www.gdansk.pl/tv/Z-Promyka-do-domu-Blysk-i-Cziki,v,4355