Ułatwienia dostępu

Logo Schroniska Promyk

Na skróty

Ważne telefony

Lokalizacja schroniska

BOLUŚ

DSC_8526-Edit

PIES BOLUŚ OK. 15 LAT 616093901954173 (96/23)

WIELKOŚĆ: PONIŻEJ ŚREDNIEJ

SZCZEPIENIA: TAK

BOKS: C 3

SZYBKA ŚCIĄGA:

– akceptuje psy i koty

– lubi spokojne, raczej krótsze spacerki

– jest starszym, łagodnym psiakiem

– bardzo łaknie ludzkiej uwagi

– utrzymuje czystość w pomieszczeniach

Profil przygotowany przez wolontariat schroniska.

Dzień dobry,

jestem Boluś, kolejny tego imienia. Ale mi to nie przeszkadza, wszak imię rzecz nabyta. Ważne, żeby miał je kto wypowiadać z miłością.

No i właśnie z tym do Was przychodzę… Bo chciałbym, żeby ktoś mi tak „bolusiował”, póki jeszcze słuch mam dobry. Żeby ktoś czule zawołał „Boluś, kolacja!”. Żeby czyjś miły głos zapraszał mnie, Bolusia, na spacery. Wiem, cioteczki wolontariuszki robią, co mogą, żeby mi pobyt w schronisku uprzyjemnić. Ale mają nas tyle pod opieką, że nie mogą mi poświęcać całej swojej uwagi.

A ja tej uwagi pragnę całym moim mocno dojrzałym serduszkiem! Tak bym chciał w jesieni życia zaznać domowego ciepełka, troskliwego dotyku ludzkich dłoni i tego spokoju, jaki znają psy, które są czyjeś – kochane i zaopiekowane.

Ugodowy ze mnie seniorek, nie mam problemu z innymi psami. Kotów też nie pogonię, zresztą kto to widział – ganiać kogoś tylko dlatego, że jest innego gatunku. Co to, to nie. W moim wieku szanuje się wszystko i wszystkich. Szkoda energii na jakieś animozje i bezsensowne przepychanki. Lepiej z pogodą patrzeć w przyszłość, może i do mnie los się uśmiechnie? Poczekam, jeszcze mam trochę czasu…

Pozdrawiam,

BOLUŚ