BRAJANEK

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK BRAJANEK OK. 2 LATA 616093900977100 (36/20)
WIELKOŚĆ: MAŁY
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: 14

SZYBKA ŚCIĄGA:
– łagodny, przytulasty, natarczywy
– bardzo energiczny
– bardzo łatwo łapie kontakt
– nie potrafi chodzić na smyczy
– na spacerze szczeka na wszystko, co się rusza (lub nawet nie rusza)
– wymaga konsekwentnego, mądrego prowadzenia, nauki wyciszenia i dużo ruchu

 
Cześć, jestem Brajanek. Trafiłem tutaj niedawno, a potem znów niedawno, bo jedna adopcja mi nie pykła. Wróciłem tutaj jednak wcale nie mniej radosny, bo ja to w sumie z radości i czystej energii się składam – życie ze mną to wieczna przygoda, nie każdy jest na to gotowy!
 
Jestem żywym srebrem, jestem wiecznym ruchem, jestem czystym chaosem! Oto ja! Nadciągam i choć ważę jakieś 3 kilo, to nie dasz rady mnie nie zauważyć!
 
Jestem przyjacielski, nakolankowy (choć z kolanek szybko staram się i na głowę Człowieka wspiąć), kontakt łapię w mig i w mig do Opiekuna się przywiązuję. Tak samo też szybko o nim zapominam i lecę w ramiona kogoś innego. Ujmijmy to tak: łatwo tracę koncentrację.
 
Gdy się nudzę – psocę. A że do znudzenia wiele mi nie potrzeba, to w sumie psocę cały czas. A to coś pogryzę, a to coś poszarpię, a to wlezę w jakieś miejsce, gdzie byś się mnie nigdy nie spodziewał… Zadziwiać to ja Cię będę na każdym kroku!
 
Choć w boksie mieszkam z koleżanką i całkiem dobrze nam się razem żyje, to na spacerze oszczekam każdego psa. Chcę wydawać się DUŻY! Dużo się więc miotam, krzątam i krzyczę na wszystko, co mnie na spacerze mija. Na smyczy to ja nie chodzę, a prę – do przodu, do przodu, do przodu, do przodu… i nagle w bok!
 
Dobry ze mnie ancymon, nie? A no właśnie… Wiesz, życie na takich wysokich obrotach jest bardzo męczące i frustrujące. Bardzo chciałbym zamieszkać z kimś, kto mi pomoże. Kto nauczy prawidłowo pożytkować energię i odpoczywać. Nauczy żyć. Łatwa praca to nie będzie… Pomóc mogą psie sporty, regularny tryb życia oraz żelazna konsekwencja.
Bo wiesz… Ja już jestem super psem! Wymagam tylko oszlifowania.
Podejmiesz się?
Pozdrawiam,
Brajanek

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.