BRETT

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES BRETT OK. 6 LAT 616093900963696 (192/20)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
BOKS: C-7

Szybka ściąga:
-       wesoły, otwarty, kontaktowy, aktywny
-       po kontuzji kolana, wymaga spokojnego i zrównoważonego ruchu, nie powinien chodzić po schodach
-       dobrze znosi pielęgnację i zabiegi rehabilitacyjne
-       na widok innych psów mocno się ekscytuje, wymaga pracy na tym gruncie
-       bardzo emocjonalny, ma tendencję do przejmowania kontroli, szuka pewnego siebie Przewodnika

 
Cześć, jestem Brett i mieszkam tutaj już parę miesięcy. Mam zerwane więzadło w jednej łapce, stąd to moje opóźnienie w prezentacji. Nie miałem czasu na sesje i pisaninę, bom na rehabilitację pomykał. Dziś już czuję się lepiej, ale moja kontuzja zawsze powinna być brana pod uwagę przy planowaniu mojego życia i wszelakich aktywności.
 
Aktywności… Bo wiesz, mimo kontuzji, to ja wulkan energii jestem. Tutaj, w Schronisku, dosyć ciężko mi tę energię rozładować mądrze, więc hasam, skaczę i szaleję, a moi Opiekunowie tylko za głowy się łapią i jęczą mi nad uchem, że przecież uważać na siebie powinienem… W nowym Domu będę wymagał sporo ruchu, ale ruchu mądrego, pod okiem kogoś, to nagłe moje zrywy przekieruje w miarowe i długie spacerki, naukę komend i inne ćwiczenia intelektu. Zdecydowanie będę też wymagał pomocy w nauce wyciszenia.
 
A poza tym to ja bezproblemowy pies jestem: pielęgnacja jest super, rehabilitacja jest super, wszyscy ludzie są super! Nawet nauka zakładania kagańca była super! Jedyne, czego jeszcze do końca pewny nie jestem, to moje relacje z innymi psami – na ich widok bardzo się ekscytuję, szczekam, piszczę, ciągnę smycz… Będę potrzebował kontrolowanych spotkań z psimi braćmi i siostrami, aby móc określić mój stosunek do nich i też trochę się podszkolić w międzypsiej komunikacji.
 
Dom idealny dla mnie to przede wszystkim Dom świadomy tego, że życie z psem z takim urazem jak mój będzie wymagało kilku wyrzeczeń i/lub inwestycji. Bo jeśli nadal będę szalał, hasał i skakał, to w przyszłości może mnie niestety czekać operacja kolana. A tak to na dziś po prostu szukam kogoś, kto będzie myślał za mnie, kto nie pozwoli mi sobie wejść na głowę i mądrze – i spokojnie! – przeprowadzi mnie przez całe moje życie.
 
Czekam na Ciebie.
Pozdrawiam,
Brett

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

 

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.