CHAŁKA

Napisany przez identek . W dziale Galeria

SUCZKA CHAŁKA OK. 4 LATA 616093900966378 (4/21)
WIELKOŚĆ: DUŻA
SZCZEPIENIA; TAK
STERYLIZACJA: TAK
BOKS; A-14

SZYBKA ŚCIĄGA:
– łagodna, wesoła, aktywna
– łatwo nawiązuje kontakt z Człowiekiem i szuka w nim oparcia
– dobrze chodzi na smyczy, wymaga delikatnych korekt
– dobrze dogaduje się z innymi psami, unika konfliktów
– wymaga nauki przebywania w pomieszczeniach
– silna, duża i w emocjach może być niedelikatna

 
Cześć, jestem Chałka! Przyjechałam tutaj na początku stycznia z ulicy Spichrzowej.
Choć duża ze mnie sunia i choć pierwsze wrażenie sprawiać mogę wyciszonej i ułożonej, to wiedz, że wrażenie to jest mylne. Baaaardzo mylne!
 
Jestem pozytywną wariatką, której nigdy nie zabraknie pomysłów na wyładowanie nieskończonych pokładów dobrej energii. Źle się czuję w zamknięciu, kocham swobodę i szaleństwo. Wizyta w moim boksie zawsze jest wyzwaniem, bo zanim jeszcze zdążysz nawet pomyśleć, że trzeba by mnie posadzić, żeby szelki mi założyć, to ja już Cię z każdej strony obskoczę, wycałuję i wyprzytulam! Totalnie nie zważając na to, że mój gabaryt sprawia, iż takie radości i czułości mogą być dla kogoś kłopotliwe…
 
W każdym razie jak już wyjdziemy na spacer, to staram się być grzeczna. Dobrze chodzę na smyczy, wymagam tylko delikatnych korekt. Inne psy mnie fascynują i chętna jestem do zawierania nowych znajomości. Tych konfliktowych unikam, gardzę przemocą.
 
Co do zabawy, to chętna jestem zawsze, a co do zabawek, to… nie zawsze kumam, o co w nich chodzi, ale uwielbiam w nich fakt, że zabawki wiążą się ściśle z możliwością integracji z Człowiekiem. A to Człowiek jest dla mnie zawsze i wszędzie najważniejszy!
 
Ogólnie to mówią, że mam potencjał, tylko żem lekcji właściwych wcześniej nie zaznała. W każdym razie moje pozytywne nastawienie, delikatne usposobienie i entuzjazm kontaktu z Człowiekiem dobrze wróżą na moją przyszłość jako domowego psa.
 
Do przepracowania będzie tylko kilka rzeczy – lęk przed nieznanymi nawierzchniami (kafelki! kumacie, że po czymś takim można chodzić?) oraz skłonność do destrukcji legowisk. Zdaje się, że do tej pory wiele się ode mnie nie wymagało, a najmniej to wymagało się ode mnie przebywania w pomieszczeniach, więc tego muszę się jeszcze nauczyć.
 
Podsumowując: jestem psem z ogromnym potencjałem. Lawiną radości! Potrzebuję Człowieka, który będzie mi Przewodnikiem i mądrze wprowadzi mnie w ten nowy świat, w którym Pies to członek Rodziny.
Czekam niecierpliwie!
Chałka
 
Osoby, które rozważają adopcję kota lub psa ze schroniska Promyk proszone są o kontakt telefoniczny 58 522-37-80 w celu zarezerwowania dnia, oraz godziny wizyty.

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.