CIELE

Napisany przez identek . W dziale Galeria

W PROCESIE ADOPCYJNYM

 
PIESEK CIELE OK. 4 LATA 616093901353689 (98/21)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: A-8

SZYBKA ŚCIĄGA:
– łagodny, ale bardzo nieśmiały
– bywa krnąbrny, wymaga cierpliwości
– dobrze chodzi na smyczy
– dobrze czuje się w pomieszczeniach
– wymaga wspierania w nauce świata i sporo cierpliwości

Dzień dobry, jestem Ciele. Bez „ę” na końcu, co by różnica była i wiadomo było na sto procent, że ja pies jestem, a nie dziecko krowy. Trafiłem tutaj w kwietniu i zasłynąłem ze swojej dzikiej nieporadności, ogromnej niezdarności i uporu cielęcego… I jakoś tak to Ciele do mnie przylgnęło.
 
Przez te kilka miesięcy miałem okazję odbyć wiele pouczających spotkań, które pokazały mi, że taka cielęca nieporadność i zaciętość we własnym niemoctwie stanowi raczej słabą metodę radzenia sobie ze światem. I że „nie chcę, bo nie” nie jest wcale argumentem.
 
Dziś już cieszę się ze spacerków, otworzyłem się też emocjonalnie i nieśmiało prezentuję coraz to szerszy wachlarz odczuć. Umiem już ubierać szelki i dzielnie w nich spaceruję, znam pielęgnację i tylko czasem jeszcze panikuję przy dotyku. Na nowe Osoby otwieram się dużo szybciej.
 
Dobrze czuję się w pomieszczeniach i nie niszczę posłanek, choć potrzebuję chwili na adaptację do nowych warunków lokalowych. W nowym Domu zdecydowanie już od początku przydadzą mi się jasne instrukcje topograficzne – stały kącik sypialny i jadalny – tak łatwiej odnajdę się w nowej rzeczywistości.
 
Choć niektórym ciężko w to uwierzyć – jestem bardzo młodym psem. Zagubionym, upartym, do bólu nieporadnym szczeniakiem w dorosłym ciele, któremu nikt w odpowiednim czasie nie pokazał świata we właściwy sposób. Będę potrzebował wiele wsparcia, cierpliwości i wyrozumiałości w pracy nad moimi lękami.
 
Szukam Domu, który gotów jest stanowić dla mnie opokę. Domu, który wie, jak wspierać psa lub chce się tego nauczyć. Domu, który już coś tam wie o psim języku, zwyczajach i sygnałach. Bo wiesz… zanim się zaprzyjaźnimy, minie trochę czasu. Jednak obiecać mogę Ci jedno: jestem tego warty.
Pozdrawiam,
Ciele
Ps. zostałem objęty wirtualną przez: Uczniów klasy 2f Szkoły Podstawowej w Kowalach wraz z Panią Agnieszką.Dziękuję
 
Osoby, które rozważają adopcję kota lub psa ze schroniska Promyk proszone są o kontakt telefoniczny 58 522-37-80 w celu zarezerwowania dnia, oraz godziny wizyty.

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.