CYTRYN

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK CYTRYN OK. 3 LATA 616093901926970 (60/23)

WIELKOŚĆ: MAŁY

SZCZEPIENIA: TAK

KASTRACJA: TAK

BOKS: A-4

 


SZYBKA ŚCIĄGA:

– emocjonalny i żywiołowy

– nie do domu z małymi dziećmi

– lubi piszczące zabawki

– chce się uczyć

– niepewny siebie


Dzień dobry,

jestem Cytryn – piękny, acz kruchy jak ten kamień szlachetny któremu imię zawdzięczam.

Cioteczki mówią, że mocno mi po drodze z „lwim pieskiem”, czyli shih tzu. I przez grzeczność nie zaprzeczę, bo sporo cech rasy pasuje do mojej charakterystyki. Jestem inteligentny i radosny, ale czasem nie umiem się skupić (bo weź w takiej małej głowie poukładaj tyle bodźców) i musisz być cierpliwy, jeśli chcesz mnie czegoś nauczyć.

Kocham węszyć! Potrafię się wręcz zawiesić na spacerze i rozkminiać, co to za nuta zapachowa i skąd się wzięła na mojej trasie. No i niestety zdarza mi się pociągnąć na smyczy, ale to wszystko z emocji. W domu, przy regularnych spacerach, zostanę mistrzem zen i luźnej smyczy,

Musisz wiedzieć, żem trochę niepewny siebie. Wszak ten świat taki duży, a ja raczej niekoniecznie. I potrafię złapać nogawkę czy dłoń mą mikrokufą, jak coś mnie przestraszy. Dlatego chyba nie chciałbym zamieszkać z małymi dziećmi – mogę ich się ciut obawiać. Jestem też małym uparciuchem, ale jak już Cię poznam, to polubię na tyle, żeby spróbować powalczyć z tą cechą mojego charakteru.

Kolejne, co powinieneś o mnie wiedzieć, to fakt, że po przodkach shih tzu odziedziczyłem bujną sierść i bardzo wymagającą szatę. Na zdjęciach jestem po strzyżeniu medycznym, gdyż kiedy tu trafiłem, kołtuny utrudniały mi nawet poruszanie się. Będę wymagał regularnych wizyt u porządnego groomera, a i tak szczotkowanie powinno być naszym codziennym rytuałem.

A! Skoro przy tym jesteśmy, uprzedzę pytania – nie, NIE JESTEM HIPOALERGICZNY. Bardzo zresztą nie lubię tego określenia powszechnie błędnie interpretowanego.

Podobno cytryn to kamień optymizmu, radości i szczęścia. Zechcesz to udowodnić i podarować mi Dom?

Pozdrawiam,

Cytryn


Opis przygotowany przez wolontariuszy schroniska.

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.