CZARNY VEL AHMED

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES CZARNY VEL AHMED OK. 5 LAT 616093900053563 (292/17)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: 12

SZYBKA ŚCIĄGA:
– przeszedł długą drogę, by móc zaprezentować się jako pies do adopcji
– dobrze chodzi na smyczy
– zna podstawowe komendy
– uczy się pomieszczeń zamkniętych
– stosunek do psów: badany, stosunek do kotów: negatywny
– dobrze znosi pielęgnację i dotyk, ale nie lubi przedłużonego kontaktu fizycznego
– szuka konsekwentnego, mądrego i pewnego siebie przewodnika
– łasuch, uwielbia też piłeczki

Cześć, jestem Czarny, ale różnie tutaj na mnie wołają. Kiedy tutaj trafiłem w 2017 roku, to właściwie mogłem nazywać się Problem, bo problem był ze mną dość spory… Mocną i niepohamowaną niechęć czułem do wszystkich Ludzi i całego świata. Lśniąco białe wyszczerzone zęby na tle czarnej jak smoła paszczy były moim znakiem rozpoznawczym…
 
Potem nadszedł czas na zmiany. Pierwszą z nich był sukces w próbach zdjęcia mi kolczatki mocno wrośniętej w futro. Do dziś miewam obiekcje przed dotykiem w miejscu, gdzie kiedyś uwierał mnie ten kawał żelastwa, ale jestem już w stanie nosić zwykłą obrożę (co nie od początku było oczywiste).
 
Czas na pracę przyszedł niedługo potem. I tak początkowo zacząłem wychodzić na spacery jedynie z Pracownikami Schroniska. Później z wyznaczonymi Wolontariuszami. A dziś chętnie wybrałbym się już na spacer z nową Rodziną. Uwierzysz? Bo ja sam nie dowierzam, jak bardzo się przez te dwa lata zmieniłem i jak długą drogę przeszedłem!
 
Dziś jestem w pełni obsługiwalnym psem, który jest gotowy na nowe życie. Szukam więc Przewodnika, który przede wszystkim będzie kontynuował pracę włożoną w naprawę mojego stosunku do świata. Przewodnika, który mi zaufa i poprowadzi przez życie.
 
Jaki jestem? W pierwszym kontakcie bywam zdystansowany, potrzebuję chwili, żeby przekonać się do nowej osoby. Na spacerze jestem energiczny, ale dobrze chodzę na smyczy i znam kaganiec, szukam kontaktu z Przewodnikiem i chętnie wykonuję komendy (za smaczka to wykonuję je wręcz pokazowo!). Potrzebuję konsekwentnego i mądrego prowadzenia, lubię móc zdać się w pełni na Człowieka, lubię mieć pewność, że to on panuje nad sytuacją.
 
Choć dotyk i pielęgnacja sierści nie stanowią już dla mnie problemu, to jednak zbyt długi i jednostajny kontakt fizyczny wciąż mnie peszy i niepokoi. Nie jest tak, że tak będzie zawsze, musisz jednak mieć na uwadze, że nie jestem psem, któremu można bez konsekwencji uwiesić się na szyi. Stąd nie nadaję się raczej jako kompan rodziny z małymi dziećmi.
 
Aktualnie jestem na etapie uczenia się pomieszczeń zamkniętych – dziś coraz chętniej odwiedzam wnętrza schroniskowych budynków. Przy znajomej osobie jestem w stanie się wyluzować i oddać celebracji chwili.
 
Mój stosunek do innych zwierząt póki co jest badany. Nie wykazuję otwarcie negatywnego stosunku do psów mijanych na spacerach, ale bezpośredniego kontaktu z psami nie miałem jeszcze okazji spróbować. Jeśli chciałbyś jednak, abym został kolejnym psem w Twojej rodzinie, powinieneś dokładnie przemyśleć, czy przy kilku czworonogach będziesz w stanie poświęcić mi wystarczająco dużo czasu i uwagi. Natomiast jasne jest, że kotów nie toleruję i kropka!
 
I taka to moja droga… Mam nadzieję, że nie skończy się w Schronisku. Jest mi tu dobrze, powoli odnajduję tutaj spokój ducha, którego przez lata nie było mi dane skosztować. Chciałbym jednak spróbować tego, o czym szczekają tutaj wszyscy – ciepła domowego ogniska, prywatności i wyłączności. Czy zasłużę?
 
Pozdrawiam,
Czarny vel Ahmed

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.