Ułatwienia dostępu

Logo Schroniska Promyk

Na skróty

Ważne telefony

Lokalizacja schroniska

CZIKI

DSC_8211-Edit

PIES CZIKI UR. 01.02.2013 616093900089464 (161/19)

WIELKOŚĆ: DUŻY

SZCZEPIENIA: TAK

KASTRACJA: TAK

BOKS: K -5


SZYBKA ŚCIĄGA:– łagodny, pozytywny, lekko zakręcony

– dobrze chodzi na smyczy, ale wymaga silnego przewodnika

– toleruje koty, z psami jest w stanie się dogadać, jeśli się nawzajem polubią

– otwarty, pełny energii, wesoły, zawsze chętny na głaskanie i zabawy


Dzień dobry, nazywam się Cziki, trafiłem tutaj po śmierci Opiekuna.

Na szczęście znalazłem w Schronisku wspaniałych przyjaciół – Wolontariuszy. Dobrze trafiłem. Nauczyli mnie, że z człowiekiem można się komunikować delikatnie i lekko, i że miłość łagodzi wszystkie rany i czyni prawdziwe cuda.

Pokazali, że przyjaźń pies-człowiek to najlepsze co w życiu istnieje dla obojga. Jestem pozytywnym, radosnym i wiecznie uśmiechniętym chłopakiem. Uwielbiam ludzi.

Najchętniej czas spędzałbym na zabawach, wycieczkach i odkrywaniu świata całe dnie. Kocham uczyć się nowych rzeczy. Jestem bardzo ambitny. Znam już chyba wszystkie możliwe komendy. Przynoszę prosto do Twoich rąk każdą wyrzuconą zabawkę – jestem mistrzem aportu, uwielbiam bawić się też szarpakiem oraz pływać i wszystko, co związane z wodą.

Chętnie przybiję Wam piątkę lub pobawię się w szukanie zaginionego przedmiotu. W swoim byłym domku mieszkałem z jednym kotkiem, dlatego wąsate są mi w smak i to wcale nie na ząb, ale jako kompani życia.

Myślę, że będę w stanie dogadać się z każdym, jeśli tylko poświęcisz mi trochę czasu i rozsądnie podejdziesz do naszej relacji.Podczas spacerów zdarza mi się hasać, skakać i harcować, co przy moich gabarytach wymaga jednak Opiekuna raczej silniejszego, co bym za mocno go nie przeciągnął na smyczy, ale dają ze mną radę nawet delikatne dziewczyny, więc chyba nie jest tak źle! Większy nastolatek mógłby bez problemu dać sobie ze mną radę, zwłaszcza, że bardzo staram się być grzeczny na spacerze i nie ciągnąć. No…czasem każdemu się zdarzy…Mam taką misję osobistą – chciałbym radością obdarzyć cały świat! A jeśli nie cały świat… to może chociaż Ciebie?

Zaproś mnie do swojego życia, będzie nam razem dobrze, obiecuję! Kocham bardzo mocno i nigdy nie zdradzam.Będę Twoim przyjacielem, kolegą do zabaw i przeżywania fantastycznych przygód.

Wieczorami się przytulę i wysłucham Cię, kiedy zajdzie taka potrzeba. Warto mnie adoptować, gdyż nieczęsto zdarza się taki interesujący gość jak ja. W dodatku przystojny! Za Twoją miłość zapłacę Ci z dużą nawiązką.  

Pozdrawiam Cię gorąco,Cziki


Opis przygotowany przez wolontariat schroniska

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.

O Czikim możecie też dowiedzieć się więcej z cyklicznego programu „Z Promyka do domu”.

https://www.gdansk.pl/tv/Z-Promyka-do-domu-Blysk-i-Cziki,v,4355