DALIA

Napisany przez identek . W dziale Galeria

SUCZKA “DALIA” OK. 1,5 ROKU 616093900209038 (108/18)
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA
SZCZEPIENIA: TAK
STERYLIZACJA: TAK
BOKS: 6

Szybka ściąga:
–zna wiele komend
– posłuszna i skupiona
– wymaga konsekwentnego podejścia i wytyczenia jasnych granic
– akceptuje inne psy


“Dzień dobry, jestem Dalia.

Los paskudnie ze mnie zakpił i trafiłam tutaj już drugi raz. Pierwsza adopcja miała miejsce zaraz po kwarantannie, niestety konflikt charakterów sprawił, że znalazłam się tutaj po raz drugi. Tak bywa. Plusem tej sytuacji jest to, że dziś mogę Wam o sobie więcej opowiedzieć.

Całkiem dobrze się o mnie tutaj mówi – że jestem bardzo inteligentna, pojętna, szybko się uczę i jestem skupiona na Przewodniku. Właśnie – na Przewodniku. Jeśli chcesz mieć we mnie przyjaciółkę, powinieneś być mi Przewodnikiem, czyli takim drogowskazem, powinieneś jasno wyznaczyć granice, podyktować mi zadania, ustalić warunki wspólnego życia zaraz po tym, jak mnie do swojego Domu zaprosisz. Bez tego… zacznę wierzyć, że jestem od Ciebie mądrzejsza i nie zdziw się, kiedy będę próbowała Ci wejść na głowę!

Znam całkiem sporo komend i bez wahania je wykonuję w każdej sytuacji. Umiejętność niewzruszonego skupienia to moja wielka zaleta. Radość sprawia mi nauka nowych rzeczy, więc szukam Domu, który lubi trenować z psem. Spacer na smyczy ze mną to czysty relaks – jestem uważna i często sprawdzam, czy aby nie oddaliłam się za bardzo od mojego Przewodnika.

Oprócz tego że jestem zadaniowa baba, co lubi mieć umysł zajęty, jestem też bardzo czuła i uwielbiam pieszczoty. Łatwo też się przywiązuję –do ludzi oraz do psów. Tutaj mam swojego ukochanego psiego chłopaka, którego historia jest bardzo podobna do mojej.

Z innymi psami bawię się chętnie, choć należę do tego typu psich charakterów, co cenią sobie ostre zapasy, a nie jakieś tam szczeniackie skakanki i przeciąganie sznura. Gdy się bawię, lecą wióry i sierść lata w powietrzu! Należy mi więc szukać kompanów, którzy to zrozumieją i nie odczytają jako agresji.

Żeby nie było niespodzianek i żeby wszystko było jasne raz jeszcze powtórzę: jestem świetną sunią, ale taka pozostanę jedynie w rękach kogoś, komu będzie się chciało mną profesjonalnie zająć już od pierwszych dni po adopcji. Potrzebuję kogoś, kto mądrze poprowadzi mnie przez życie i nie pozwoli zwątpić w to, że to on z naszej dwójki jest właśnie Przewodnikiem.

Pozdrawiam,
Dalia”


 

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska.

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.


 
 

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.