DAMOR

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES DAMOR OK. 6,5 ROKU 616093901274013 (280/20)
WIELKOŚĆ: DUŻY
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: 29

SZYBKA ŚCIĄGA:
– pies przejęty z Radys
– łagodny, wesoły, silnie lękliwy
– dobrze chodzi na smyczy, choć początkowo bardzo się tego bał
– potrzebuje Opiekuna, który zapewni mu wsparcie w trudnych dla niego sytuacjach
– dopiero uczy się zamkniętych pomieszczeń

 
Cześć, jestem Damor i przyjechałem tutaj z Radys, gdzie nosiłem numer 13388, co oznacza, że trafiłem tam w okolicach września lub października 2019 roku. Latem 2020 zostałem zabrany z Radys przez ekipę Promyka i pierwszy raz w moim życiu wyjechałem w podróż, która miała zwiastować zmiany na lepsze, a nie na gorsze.
 
Choć w Radysach przebywałem stosunkowo krótko, to wystarczyło, żeby to miejsce wyciągnęło ze mnie resztki poczucia własnej wartości, pewności siebie, zaufania do Ludzi. I choć moje gabaryty świadczyć by mogły, żem silny, potężny i bronić bym Opiekuna mógł, to wiedz, że w życiu ze mną będzie raczej odwrotnie. Jestem delikatny jak kanarek, wrażliwy jak mimoza, skryty jak mysz pod miotłą…
 
Z rzeczy, które mnie przerażały, a dziś już jestem z nimi za pan brat, to na przykład obroża, szelki i smycz. Początkowo przyodziany na spacer, potrafiłem przylgnąć do ziemi i tkwić tak w bezruchu minuta za minutą. Dziś już dzielnie spaceruję, choć zdarzają się na drodze moich spacerów sytuacje, które sprawiają, że nieruchomieję i zamieram.
 
Wiesz co jest zabawne? Widząc mnie, ludzie dostrzegają we mnie psa stróżującego, psa który złodzieja z posesji jednym warknięciem przegoni. A prawda jest taka, że to ja potrzebuję obrony. Potrzebuję wsparcia. Potrzebuję Przewodnika, który wprowadzi mnie w świat i zapewni mi poczucie bezpieczeństwa w każdej nowej sytuacji. Ja obronny? Dobre sobie…
 
Od nowego Domu oczekuję więc przede wszystkim Opiekuna mądrego, pewnego siebie i spostrzegawczego. Jestem psem, który nauczył się maskować swoje lęki, rolą mojego Opiekuna jest widzieć je i pomagać mi je przepracowywać. Całkiem dobrze funkcjonuję w towarzystwie innych psów, a cierpliwy psi Rezydent mógłby pomóc mi wejść w tę nową rolę – rolę psa domowego.
 
Wielki, postawny, silny… a w duszy największy delikates tego Schroniska. Oto ja, Damor z Radys. Jeśli chcesz mnie poznać, dzwoń, umawiaj się, chętnie pojadę w kolejną dobrą podróż – tym razem tę do nowego Domu.
 
Pozdrawiam,
Damor
 
Osoby, które rozważają adopcję kota lub psa ze schroniska Promyk proszone są o kontakt telefoniczny 58 522-37-80 w celu zarezerwowania dnia, oraz godziny wizyty.

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.