DELFIN

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES DELFIN OK. 4 LATA 616099000006979 (92/20)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: 4

SZYBKA ŚCIĄGA:
– łagodny, wycofany, spokojny
– z dużym prawdopodobieństwem znosił przemoc
– zachłanny przy posiłkach
– boi się dotyku w okolicy karku
– dobrze czuje się w pomieszczeniach
– zna komendy
– chce ufać, chciałby się otworzyć, jednak wciąż się boi
– szuka spokojnej, cierpliwej i mądrej Rodziny

Dzień dobry,
nazywam się Delfin i trafiłem do Schroniska w połowie lutego. Jestem jednym z tych psów, których przyjęcie tutaj dobrze zapada każdemu w pamięć. Jestem inny…
Dlaczego? Wiesz… ja sam się zwierzać nie chciałem, ale podobno nie muszę mówić, żeby wiele rzeczy było jasne. Przejawiam wszelakie symptomy ofiary przemocy. Boję się, unikam kontaktu wzrokowego, a czując zbliżającą się dłoń, cały sztywnieję. Mam też pewne problemy zdrowotne, które mogłyby sugerować mechaniczny uraz np. głowy… Ale o tym pewnie opowie Ci tutejsza Pani Doktor.
 
Widma przeszłości sprawiają też, że jestem okropnie łakomy. Jem tak, jakby każdy posiłek miał być moim ostatnim. W przyszłości trzeba będzie nad tym popracować, aby jedzenie nie wiązało się u mnie w tak dużym stresem.
Kim jestem? Jestem psem na łagodnym. Wycofanym, choć pragnącym kontaktu. Szukam u ludzi obietnicy, że mnie nie skrzywdzą, a kiedy ją znajduję, chętnie współpracuję – wykonuję komendy, słucham, obserwuję, uczę się.
Dobrze czuję się w pomieszczeniach, jestem spokojny i wyciszony. Staram się być bardziej obserwatorem niż częścią życia wokół mnie, ale to też może być kwestia przeszłości.
 
Szukam domu doświadczonego, czyli takiego, który wie, że nie od wszystkich psów można oczekiwać tego samego. Możliwe, że nigdy nie pozbędę się traumy. Możliwe, że zawsze będę trochę inny. Mimo wszystko chciałbym być kochany za to, że jestem. Tak po prostu – tak jak każdy. Nie sprawdzę się w dużej rodzinie, w której zawsze się coś dzieje, szukam raczej cichej, spokojnej i cierpliwej przyjaźni.Jeśli gdzieś jesteś, Przyjacielu – odezwij się. Ja czekam.
Pozdrawiam,
Delfin

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.