DELMA

Napisany przez identek . W dziale Galeria

SUCZKA DELMA OK.12 LAT 616093900052766 (698/17)
WIELKOŚĆ: DUŻA
SZCZEPIENIA: TAK
STERYLIZACJA: TAK
BOKS: B-8
 
“Dzień dobry, jestem DelmaMam 12 lat, więc całkiem sporo już widziałam i przeżyłam… Przyjechałam tutaj w nienajlepszym stanie i kiedy już myślałam, że to jest ten moment, kiedy należy sobie powiedzieć „dość – odchodzę”, okazało się, że jednak życie jeszcze może być lepsze. Zadbano tutaj o mnie i opowiedziano historie o Domach, gdzie jest jeszcze cieplej, przytulniej, gdzie jest jeszcze więcej troski i miłości niż tutaj. Postanowiłam więc zostać i czekać.

Mówią, że mam w sobie sporo z malamuta – może tak być. Z malamucich przodków mam posturę oraz upór i własne zdanie. To pierwsze to z wiekiem coraz mniej, wiadomo – czas wykrzywia gnaty, ale kolejne… chyba co dzień coraz bardziej.

Uwielbiam spacery i bardzo nie lubię z nich wracać. Potrzebuję częstych, ale krótkich przechadzek, najlepszy dla mnie byłby więc dom z ogrodem, choć mieszkankiem na parterze lub w bloku z windą też nie wzgardzę. Pomimo wieku, wciąż jeszcze lubię dobrze wyglądać, moja sierść zatem będzie wymagała regularnej pielęgnacji.

W nowym domu wolałabym być jedynaczką, bo nie przepadam za innymi psami. Za to za kontakt z człowiekiem oddam wszystko! Fajnie byłoby móc zamieszkać w domu wielopokoleniowym, gdzie mogłabym całe dnie dotrzymywać towarzystwa starszemu pokoleniu.

Z uwagi na wiek moich kości mam problemy ze schodzeniem ze schodów – w górę jeszcze jakoś się tam tarabanię, ale w dół… katorga. O tym najlepiej będzie porozmawiać z tutejszą Panią Doktor, która do tej pory bardzo mi pomogła, więc może i Tobie coś doradzi.

Może i nie jestem już tak piękna jak kiedyś… Może i sprawności już mi brakuje… Może i z wiekiem stałam się marudna i moje wymagania wzrosły… Wiem, starość jest przykra. Ale miej, proszę, jedno na uwadze – nie poddałam się i czekam na Ciebie, bo uwierzyłam, że dla mnie jeszcze jest szansa na życie.” Pozdrawiam, Delma.

ADOPCJA MOŻLIWA PO KONSULTACJI ZE SCHRONISKOWYMI LEKARZAMI WETERYNARII

(opis przygotowany przez wolontariat schroniska)

 
 

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.