Ułatwienia dostępu

Logo Schroniska Promyk

Na skróty

Ważne telefony

Lokalizacja schroniska

DOLAR

Dolar1

PIESEK DOLAR OK. 10 LAT 616093901907952 (159/23)

WIELKOŚĆ: MAŁY

SZCZEPIENIA: TAK

BOKS: A- 3

Profil przygotowany przez wolontariuszy schroniska.

SZYBKA ŚCIĄGA

– ciekawski seniorek
– uwielbia węszyć
– łasuch-smakosz
– energiczny, uwielbia spacery, chętnie w psim towarzystwie
– bardzo ceni sobie spokój
– zgodny, dobrze dogaduje się z innymi psami
– nieco ostrożny w kontakcie, ale towarzyski
– potrzebuje Opiekuna wyrozumiałego, który zapewni seniorowi spokój i doceni jego nienachalną osobowość.
Dzień doberek! Dolar jestem. Zdaje się, że ktoś o mnie zapomniał, znowu zostawił pod lokalnym sklepikiem i tak oto z ulicy trafiłem do schroniska. Nikt mnie nie odebrał. Utknąłem za kratami. I zapomniałem swojego starego imienia. Na początku pobytu w Promyku byłem przerażony. Trudno mi było zaadaptować się i nauczyć funkcjonować w schroniskowej rzeczywistości. To nie na moje nerwy. Nietrudno wywnioskować ze zdjęć, po moim przyprószonym „cukrem pudrem” pyszczku, że mam już parę wiosenek na karku, a co za tym idzie – swoje wymagania.
Po pierwsze, wiedz, że jestem domowym pieskiem. Pragnę ciszy, spokoju, poczucia bezpieczeństwa i ciepełka. Zdarza mi się czasem uciąć sobie mikrodrzemkę w zaciszu pokoju wolontariuszy. Są świadkami, jak lubię smacznie pochrapać. Po drugie, jestem łasuchem. Nie skuszę się jednak na byle kąsek. O nie! Pseudosmakołykiem pogardzę. Poproszę o żarełko „dolarsowe”, czyli luksusowe, jak z Ameryki. Znam swoją wartość i wiem, że zasługuję na to, co najlepsiejsze.
Wystarczy mi dom marzeń, rozkosze podniebienia i doborowe towarzystwo. A, bo towarzyski ze mnie gość. Może nie jestem na etapie wskakiwania na kolana i dopraszania się o głaski, ale lubię, gdy Człowiek jest obok. Wspólne spacery sprawiają mi wielką radochę. Drepcząc radośnie, wysoko noszę ogonek, a moje uszka tańczą sobie, każde we własnym rytmie, każde żyje swoim życiem. Prędko przebieram łapeczkami, wszędzie mi spieszno. Pragnę nacieszyć się ruchem i zapachami. Zaaapaaachyyy, niuchaaaanie… Jestem wybitnym pasjonatem węszenia, bo z natury jestem ciekawski Wysoce cenię sobie towarzystwo innych psów. Nie ma nic lepszego niż spacer w grupie albo wspólne hasanie po trawie. Tak jest ciekawiej, weselej. No i jak Ci się podobam? Może i jestem mały, dojrzały, ale za to duch we mnie wielki! I marzenie mam o Dobrym Opiekunie i Domu.
Czy Ty je spełnisz?
Czekam na Ciebie, wypatruję, słuch wytężam i niucham, czy już po mnie idziesz.
Dolarek
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.