DOMINO

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES DOMINO OK. 1,5 ROKU 616099000006052 (203/20)
WIELKOŚĆ: DUŻY
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: 3

SZYBKA ŚCIĄGA:
– energiczny, silny, pewny siebie
– jeszcze dzieciak, szybko się uczy i łatwo zapamiętuje wskazówki
– dobrze chodzi na smyczy, nie reaguje na obce bodźce
– do mijanych psów ma stosunek neutralny

 
Cześć, jestem Domino. Trafiłem tutaj w maju z ulicy Powstańców Wielkopolskich. Co od razu dało się zauważyć – dzieciak jestem. Wielki, potężny, silny, ale wciąż dzieciak!
 
Jak szczeknę, to ściany w biurze drżą. Szczek mam potężny i tubalny, a szczekać lubię – głównie po to, żeby zwrócić na siebie uwagę. W tym celu robię też wiele innych rzeczy, które interpretowane mogą być zza krat różnie, wiedz jednak, że mnie to w tym całym szaleństwie tylko o jedno chodzi – żebyś zwrócił na mnie uwagę!
 
Bardzo, bardzo, bardzo potrzebuję kontaktu z Człowiekiem. Kiedy wejdziesz do mojego boksu, emocje we mnie szaleją, a ja czasem daję się im ponieść. Początkowo zdarzało mi się szczypać w ręce z tej ekscytacji, ale wyraźnie wytłumaczono mi, że nie wolno, to żem sobie zanotował i już nie szczypię. Początkowo też ciężko było mnie przypiąć na smycz, bom jak wąż zwinny i wiłem się jak kobra, ale dziś już potrafię w miarę spokojnie poczekać na podpięcie. Szybko się uczę, nie?
 
Na smyczy chodzę dobrze, potrzebuję jednak Przewodnika, któremu nie będę mógł wejść na głowę. I dosłownie i w przenośni, bo jak się nakręcę, to potrafię na człowieka skakać. A wysoki jestem. Na spacerze nie reaguję na auta, rowery, inne psy, także już teraz spacer ze mną może być przyjemny.
 
Nie znam wielu komend, ale umiem „siad” no i, jak już wspomniałem, uczę się szybko.
Szukam Przewodnika doświadczonego, który pomoże mi stać się mądrym, zrównoważonym, usłuchanym kompanem dnia codziennego. To jaki będę w dużej mierze zależy od Ciebie! Więc jeśli Ty będziesz spoko gościem, to i ja będę!
To co? Chciałbyś mnie poznać?
 
Pozdrawiam,
Domino

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.