Ułatwienia dostępu

Logo Schroniska Promyk

Na skróty

Ważne telefony

Lokalizacja schroniska

DONAT

Pies czarny podpalany na niebieskim tle z piłką.

PIESEK DONAT OK. 10 LAT 932001000586217 (627/18)

WIELKOŚĆ: PONIŻEJ ŚREDNIEJ

SZCZEPIENIA: TAK

KASTRACJA: TAK

BOKS: A 7


SZYBKA ŚCIĄGA:

– wesoły, energiczny, 
– akceptuje inne psy, zawsze chętny do zabawy, 
– dobrze chodzi na smyczy, uwielbia spacery
– zachowuje czystość w pomieszczeniach
– impulsywny, szybko się pobudza, potrzebuje opiekuna, który będzie umiał go poprowadzić 


Cześć wszystkim, jestem Donat, chociaż zdarza się, że wołają na mnie Szarik – co, jakby nie było, kulturowo wiąże się z inteligentnym i odważnym psem. I taki właśnie jestem – niesamowicie pojętny, chętny do współpracy i wpatrzony w przewodnika. Znam podstawowe komendy, typu siad czy łapa, ale i wyższy level, zostawanie w miejscu lub skoki przez płotki, wykonuję wzorowo.

Jestem taki pies na medal! 

Kończąc przechwałki… To w życiu nie ma nic lepszego niż piłka (w dodatku piszcząca!), co zresztą udowadniam na załączonej sesji! Jak już zaczniemy się bawić, to nigdy nie chcę kończyć. Na komendę będę oddawał Ci piłkę i oczekiwał, że zostaniesz mistrzem dalekich rzutów! Innych nie zaliczam! 

Ponadto preferuję te cieplejsze dni roku, gdyż drugim moim zamiłowaniem jest woda. Oczywiście, jakby połączyć piłki i wodę, to znajdę się w siódmym niebie. Także jeżeli kochasz pływanie czy wodne eskapady, to jestem kompanem na sto dwa! 

Cóż jeszcze mogę o sobie powiedzieć? Żeby nie było za kolorowo, to powiem, że ja i szczotka nie zostaniemy nigdy przyjaciółmi, a niestety moje puchate futro, chodź piękne, nie należy do najłatwiejszych w utrzymaniu. Oj tam! Poradzimy sobie. Ja mówię, że naturalny włos jest cool, a w życiu trzeba mieć przecież swoje zdanie. 

Moje komunikaty w kierunku opiekuna czasem bywają ostre – z pełnym zaangażowaniem w wymuszenia interesujących mnie opcji… Ale… Ale jestem skory do negocjacji i nauki, aby żyło się nam komfortowo. W końcu mamy zostać przyjaciółmi!

Z ważnych rzeczy jeszcze, to spokojnie, jestem dojrzałym już osobnikiem i zachowuję czystość w pomieszczeniach, jak na gentlemana przystało. Nie zamierzam również dokonywać destrukcji otoczenia… No chyba, że jest to cudowny, mięciusi pluszaczek, wtedy mogę przeprowadzić operację pod tytułem „flaki na wierzch”. A poza tym, cóż więcej – trzeba mnie poznać, aby móc zrozumieć, jaki jestem!

Czekam na was zawsze pełen energii!

Donat

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska


Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.