DROPS

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES DROPS 941000011175706 (305/09)
WIELKOŚĆ: MAŁY
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: 14

SZYBKA ŚCIĄGA:
– wesoły i aktywny
– na obcych szczeka, ale szybko przekonuje się do nowych znajomości
– toleruje inne psy, ale też lubi na nie poszczekać
– dobrze chodzi na smyczy
– jego sierść wymaga regularnej pielęgnacji
– nie lubi zabiegów weterynaryjnych

Cześć, jestem Drops. Choć w moim wieku, to raczej powinienem przedstawiać się jako Pan Drops. Jak widzisz, metryka moja słuszna, ale uwierz, że wigoru to mi nie brakuje!
 
Trafiłem tutaj w paskudnym stanie. Jako naturalnie długowłosy pies, od lat nie widziałem szczotki. Moja sierść… a raczej skorupa… była przyczyną niewiarygodnego cierpienia, które owocowało moją opryskliwością. Ale wiesz… jeśli pod warstwą filcu na głowie miałbyś kłosy wbijające Ci się w skórę, to też byś cierpliwość tracił, czułości i dotyku nie chciał.
 
Dziś jestem innym psem. Zostałem poddany pielęgnacji w Stacji Pies, zaprzyjaźnionym salonie groomerskim Promyka. I pomimo że nie wszystko zniosłem cierpliwie, to dziś cieszę się, że tam byłem. Już nic mnie nie boli. Już mogę cieszyć się życiem.
Niemniej w przyszłości moja sierść, jako wymagająca pielęgnacji, będzie potrzebowała sporo Twojej pracy, albo pracy profesjonalisty.
 
Z przeszłości została mi tylko niechęć do zabiegów weterynaryjnych (u lekarza muszę mieć kaganiec) oraz obawa przed obcym. Na nieznanych mi ludzi naszczekam, na obce psy też. Mały jestem, ale niech słyszą, że mam gadane!
 
A tak to wszystko wzorowo: na smyczy chodzę dobrze, lubię głaskanie i przytulanie. Małe psy akceptuję, a w przestrzeni miejskiej poruszam się niczym stary wyjadacz!
 
Nie jestem pamiętliwy – o tym warto wspomnieć – łatwo wybaczam, bo i trochę rozumiem, że czasem trzeba mi na siłę kołtun jakiś wyciąć, czy tam pazurki podpiłować, a ja to trochę taki choleryk mały jestem.
 
Mówią, że charakterny ze mnie chłopak. No tak, tak rzeczywiście jest. Niemniej… wiedz, że jak ja kocham, to kocham tak niewyobrażalnie i otwarcie, że nikt Ci nie uwierzy, że jestem u Ciebie od niedawna. Bo ja to w gruncie rzeczy potrzebuję po prostu kogoś, kto pokaże mi inne życie. Życie bez cierpienia. Takie z wzajemną troską. Takie, gdzie będziemy wzajemnie widzieć swoje problemy i się sobą opiekować.
 
Daj mi szansę!
Pozdrawiam,
Drops

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.