DROPSIU vel WÓJCIK

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK DROPSIU vel WÓJCIK OK. 5 LAT 616093900963653 (37/21)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: B-4

SZYBKA ŚCIĄGA:
– uczy się zaufania i poznaje psio-ludzki świat
– zna podstawowe komendy
– dobrze chodzi na smyczy
– ignoruje koty i inne psy
– potrzebuje nauki czystości w pomieszczeniach
– przytłoczony nadmiarem nowych bodźców potrafi pokazać zęby

Dzień dobry, nazywam się Dropsiu vel Wójcik. Za nowe imię i za nowe życie dziękuję Dobrej Duszy o tym nazwisku.. Serio. Bardzo, bardzo, bardzo Ci dziękuję! Zanim tutaj trafiłem mieszkałem w budzie, w kojcu. Moja dieta nie wykluczała resztek z obiadów, a zima często przynosiła przemarznięte kości. Teraz to już jest przeszłością – i to tylko dlatego, że Ty nie przeszłaś obok mnie obojętnie.

 
Choć do młodzieniaszków nie należę, to wiedzieć musisz, że dopiero będę uczył się życia. Nie znam wielu rzeczy, wiele standardowych elementów pieskiego życia jest mi obce. Bałem się szelek, nie lubię ruchów rąk obok mojej głowy… Jestem otwarty na poznawanie tego świata, ale wolałbym podchodzić do tego powoli, systematycznie i stopniowo. Nadmiar wrażeń i emocji sprawia, że się gubię, że tracę panowanie nad sobą i mogę pokazać zęby.
 
Nie znaczy to, że jestem problematyczny, bo z reguły nie mam kłopotów z panowaniem nad sobą. Szukając jednak znajomości ze mną, musisz mieć w głowie, że nieciekawa przeszłość będzie jeszcze jakiś czas rzutować na moją teraźniejszość.
 
Na ten moment poznałem już wiele rzeczy: nauczyłem się chodzić na smyczy. Pokazałem, że potrafię spokojnie minąć inne psy na spacerze. Że nie interesuje mnie pogoń za kotem. Że znam pomieszczenia zamknięte i potrafię sobie znaleźć w nich miejsce.
 
Przede mną jeszcze nauka zachowania czystości w pomieszczeniach, bo zdarzają mi się wpadki, i dużo, dużo, dużo pracy z budowaniem zaufania.
 
I choć tutaj, w Schronisku, robię znaczne i szybkie postępy, to wierzę, że jeszcze lepiej i jeszcze sprawniej moja praca nad budowaniem dla siebie nowego świata szłaby w Domu. Pomożesz mi?
Pozdrawiam,
Dropsiu vel Wójcik
 
Osoby, które rozważają adopcję kota lub psa ze schroniska Promyk proszone są o kontakt telefoniczny 58 522-37-80 w celu zarezerwowania dnia, oraz godziny wizyty.

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

 

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.