DRUGI

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK DRUGI OK. 1 ROK 616093901352966 (85/21)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: 1

SZYBKA ŚCIĄGA:
– pies z dużymi brakami wychowawczymi i socjalizacyjnymi
– uczy się chodzić na smyczy, potrafi ciągnąć i się plątać
– powoli uczy się wyciszać
– dla Człowieka łagodny, obsługiwalny, nie ma problemów z dotykiem
– na obce psy oraz ogólnie na obce bodźce reaguje ekscytacją i szczekaniem, wymaga intensywnej socjalizacji
– ma silny instynkt łowczy i zapędy do bycia uciekinierem
– szuka kogoś, kto pozytywnymi metodami pomoże mu się odnaleźć w życiu

 
Cześć, nazywam się Drugi i trafiłem tutaj wraz z bratem 22 marca. Ktoś przywiązał nas do bramy Schroniska i odjechał w siną dal… Jako że z bratem jesteśmy bardzo do siebie podobni, no i że coś w sobie z psów myśliwskich mamy, no i dlatego że w boskie przez okres kwarantanny stanowiliśmy niemalże jednolite tornado chaosu i hałasu, przypadły nam robocze imiona Posok I i Posok II. Jam Drugi i wpadam przywitać się z Państwem serdecznie!
 
Jestem młody, nieokrzesany, rozchwiany, życiem zszokowany… Mój poprzedni opiekun poskąpił mi nie tylko czułości, ale i wychowania oraz socjalizacji, skutkiem czego jestem teraz dojrzewającym psem z umysłem szczeniaka. Potrzeba będzie sporo zachodu, abym nauczył się świata…
 
Pierwszym krokiem do normalności było dla mnie rozdzielenie z bratem. Choć to dobry pies, tak jak i ja, to razem stanowiliśmy nieogarnialny tajfun chaosu, kopiowaliśmy jedynie swoje złe zachowania, sądząc, że nasze reakcje są jedynymi słusznymi. Dziś każdy z nas dostał do boksu koleżankę, od której uczy się ogłady. I idzie bardzo dobrze!
 
Nauczyłem się już wyciszać, choć droga ku nauce relaksowania się w pełni jest jeszcze przede mną długa i kręta. Z pewnością będę potrzebował jasnych wytycznych w tym temacie.
W tym temacie i każdym innym w sumie też – na smyczy dopiero uczę się chodzić i chodzę dużo lepiej, kiedy idzie obok mnie drugi spokojny pies. Bezpośrednie kontakty z innymi psami to dla mnie jednak wciąż czarna magia – nikt mnie nie nauczył, że podgryzanie łap i szarpanie za uszy to nie jest najlepsza droga do nawiązywania nowych  relacji…
W stosunku do Człowieka jestem otwarty, wesoły, nie mam problemów z dotykiem. Nie sprawdzę się jednak jako kompan małego dziecka, bo bywam niedelikatny i ekspresyjny.
Mam silny instynkt łowczy, nad którym trzeba będzie zawsze mieć kontrolę. Jestem też typem kombinatora, który kiedy zwietrzy możliwość ucieczki – to z niej skorzysta i tyle.
 
Czego szukam u przyszłego Opiekuna? Oj, przede wszystkim to mądrości… Cierpliwość anielska też będzie Twoją cechą, która pomoże nam przebrnąć przez pierwsze miesiące wspólnego życia. Szukam kogoś, kto w pełni będzie mógł się mi poświęcić i pomóc mi doprowadzić moje skołatane myśli do ładu. Praca to będzie niewdzięczna, frustrująca, a proces długotrwały, ale… jak nie Ty, to kto?
Pozdrawiam,
Drugi
 
Osoby, które rozważają adopcję kota lub psa ze schroniska Promyk proszone są o kontakt telefoniczny 58 522-37-80 w celu zarezerwowania dnia, oraz godziny wizyty.

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.