FAŁDA vel PEPA

Napisany przez identek . W dziale Galeria

SUCZKA FAŁDA vel PEPA OK. 3 LATA 616093901348504 (220/21)
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA
SZCZEPIENIA: TAK
STERYLIZACJA: TAK
BOKS: A-5
SZYBKA ŚCIĄGA:
– wesoła, otwarta, bardzo energiczna
– bywa rozproszona, łatwo traci zainteresowanie
– silna, uparta
– nie lubi innych psów, koty goni
 
Dzień dobry, nazywam się Fałda. Trafiłam tutaj w lipcu 2021 roku, błąkałam się nad brzegiem Martwej Wisły. A wcześniej… kolorowo nie było. Trafiłam tutaj w kiepskiej kondycji – za chuda, nieleczona, wyeksploatowana. Sierść wychodziła ze mnie kłębami brudnej wełny…
 
Dziś prezentuję się już z goła lepiej! Moja fryzura nie budzi już zgrozy, a do oczu wrócił figlarny błysk. Zniknęła nieśmiała zachowawczość ruchów, a na jej miejsce pojawiła się nieokiełznana radość, potrzeba uwagi, skłonność do szaleństw i czyste zaufanie myśli, że życie dla mnie dopiero się zaczyna.
 
Jestem otwartą sunią. I znajomych i obcych w boksie witam tak samo – skokami, wygibasami, plątaniną łap, łba i ogona wpadającą z impetem w Opiekuna. Może i powinnam odrobinę popracować nad emocjami… Ale to później!
 
Teraz nie mam czasu, teraz czerpię z życia! Na spacerze biegam, latam, węszę, truchtem do przodu i sprintem zawracam! A na wybiegu? Na wybiegu to ja dziki koń jestem! Przewodnik? A no fakt, gdzieś ktoś taki był, ale teraz to nieważne…
 
No tak… Fakt… Praca nad emocjami zdecydowanie mi się przyda. Moje zachowania poza pomieszczeniami zamkniętymi bywają kłopotliwe. W tej całej mojej ekscytacji nie tylko zapominam o Przewodniku, ale zdarza mi się też podejmować mało mądre decyzje, jak na przykład wszczęcie awantury z innym psem czy szczypanie Przewodnika w łydkę, kiedy ten ośmielił się stanąć, by zamienić z kimś słowo.
 
No tak, ukryć się tego nie da – potrzebuję w moim życiu kogoś, kto coś niecoś o psach już wie i pomoże mi popracować nad skupieniem, pomoże mi opanować chaos w mojej głowie, nauczy mnie zaufania w to, że Przewodnik dla psa jest ostoją, odpowiedzią na wszystkie wątpliwości i stałym punktem, do którego w chwili zwątpienia zawsze warto wrócić. Ciężka to będzie praca, ale czy nie jestem tego warta?
 
Jestem! Dziś już wiem, że jestem!
Zapraszam,
Fałda
 
Osoby, które rozważają adopcję kota lub psa ze schroniska Promyk proszone są o kontakt telefoniczny 58 522-37-80 w celu zarezerwowania dnia, oraz godziny wizyty.

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.