FALKEN

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES FALKEN OK. 11 LAT 616093900973580 (399/20)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: B-6

SZYBKA ŚCIĄGA:
– uwielbia spacery
– ma przyjazny stosunek do innych psów
–wycofany, potrzebuje spokoju
– dobrze czuje się w pomieszczeniach

 
Cześć, na imię mi Falken. Skąd to imię? A od producenta opon, gdyż długo broniłem się przed ściągnięciem tzw. „oponki”, czyli kołnierza pooperacyjnego po kastracji. Taka historia, wyobraźcie sobie.
 
Cóż mogę o sobie powiedzieć? Specyficzny ze mnie przypadek, powiedziałbym „falkenowski” wręcz, bo jedyny taki. Jestem pieskiem dla wybrańców – osób, które zaakceptują moją specyfikę i będą potrafiły żyćze mną, akceptując wyznaczone przeze mnie granice. Nie lubię zabiegów weterynaryjnych ani zakładania kagańca. Dotyk akceptuję na moich zasadach, a jeśli nie będziesz ich przestrzegać… pokażę Ci moje niezadowolenie wyraźnie.
Tak samo szybko jak się „odpalam”, tak szybko potrafię się wyciszyć. Być może w moim poprzednim życiu wydarzyło się coś takiego, że stałem się tak niespokojny, a być może taki się urodziłem? Tego nie wiem.
 
Dotrwałeś do tego momentu? Mam nadzieję, bo wszystko negatywne już padło. Teraz będą zalety!
 
Kocham spacery i psich towarzyszy. Jestem w stosunku do nich przyjaźnie nastawiony. Ciekawski ze mnie typ, uwielbiam węszyć, a nos to ja mam super czuły. Powiedziałbym, że to mój główny zmysł, z którego jestem bardzo dumny. Wyczuję każdy ukryty smaczek i skutecznie się o niego doproszę.
 
Moje ukochane Ciocie rozpoznaję z daleka i cieszę się na ich widok ogromnie. Pozwalam im też na drobne czułości i dotyk. W swoim boksie trzymam porządek, nie niszczę kocyków, ani posłań, ale lubię sam je sobie poukładać, bo Ciocie to nie umieją tak ładnie jak ja.
 
Taki to jestem, ja Falken. Na pewno nie jestem nijaki, na pewno jestem wyjątkowy, ale czy to znaczy, że jestem gorszy i nie zasługuję na Dom? Nie! Moja droga do Domu będzie po prostu bardziej wyboista, ale różne cuda tu już widzieli, a jeśli wciąż to czytasz, to znaczy, że może właśnie to Ty jesteś moją nadzieją, kimś dla kogo staję się właśnie ważny i kto nie przejdzie obojętnie nad losem nieoczywistej „falenowskiej” psistoty.
 
To co? Dasz mi szansę?
 
Pozdrawiam,
Falken


Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.