Ułatwienia dostępu

Logo Schroniska Promyk

Na skróty

Ważne telefony

Lokalizacja schroniska

FART

Pies rudy z białym na tle zieleni

PIESEK FART OK. 4 LATA (616093901348328)

WIELKOŚĆ: MAŁY

SZCZEPIENIA: TAK

KASTRACJA: TAK

BOKS: B-9


SZYBKA ŚCIĄGA:
– wesoły, otwarty, podatny na pracę i zmiany
– uwielbia Ludzi (początkowo traktował znanych sobie ludzi jako zasób, na ten moment tę kwestię ma już przepracowaną)
– uwielbia ruch, wiecznie się gdzieś śpieszy
– kocha bieganie za piłeczkami, potrafi oddawać zabawki (początkowo tylko na wymianę)
– dobrze czuje się przy innych psach, ale nie do wszystkich jest nastawiony przyjaźnie
– poszukuje Opiekuna, który dobrze potrafi odczytywać psie sygnały


Cześć, nazywam się Fart. Siedzę tu już kilka miesięcy i dałem się całkiem dobrze poznać. Początkowo wszyscy mieli mnie za niezłe ziółko… Teraz takie zdanie na mój temat mają tylko ci, co to czasu nie mieli, żeby przyjrzeć mi się z bliska. Bo ja z bliska to wcale taki skomplikowany nie jestem!

Kluczem do zrozumienia mnie jest wiedza – wcale nie jakaś tam wiedza tajemna, ale ot, po prostu, zwykła, życiowa, codzienna wiedza o psach i ich sposobach komunikacji. Jestem bardzo komunikatywnym gościem i wyraźnie daję znać, czy coś mi się podoba czy nie podoba. 

Nieumiejętność odczytywania psich sygnałów u mojego Opiekuna wzbudza we mnie silną frustrację, a moja frustracja miewa zęby…

Także tak – cenię sobie przyjaźnie z Ludźmi o dobrych fundamentach wiedzowych w temacie psiej komunikacji.

Co więcej – w swoim byciu mną jestem bardzo przewidywalny. Prosty ze mnie chłopak w gruncie rzeczy. Jeśli nauczymy się dobrze siebie nawzajem, to staniemy się najlepszymi przyjaciółmi.

A dobrze dobrany Człowiek będzie dla mnie całym światem. Ba! Wszechświatem nawet! Mam w sobie nieograniczone pokłady psiej wierności, oddania i fascynacji Człowiekiem. Kocham spędzać czas z Ludźmi, uwielbiam głaskanie, przytulanie i całowanie. Spacery to mój ulubiony sport – ogólnie ruchliwy ze mnie chłopak. Najbardziej lubię biegać za piłkami, oddaję też zabawki drogą wymiany na inną, chyba że jesteśmy już bardzo blisko, to zdarza mi się oddać zabawkę bez podmianki.

W boksie trzymam porządek, nie rozwlekam posłań ani nie brudzę w środku. Dobrze też dogaduję się z innymi psami, choć nie ze wszystkimi. Nawiązywanie przeze mnie nowych znajomości powinno przebiegać w kontrolowanych warunkach i pod czujnym okiem Opiekuna.

Wierz lub nie, ale często bywa, że łobuz taki jak ja w głębi duszy okazuje się miękkim romantykiem. Tak to chyba właśnie jest ze mną. Dla właściwego Człowieka będę spełnieniem marzeń o mądrym, wiernym, posłusznym i oddanym psie. Jeśli natomiast od początku nie zrozumiemy się dobrze… mogę pokazywać rogi.

Wierzę, że jest na świecie ktoś, kto czeka właśnie na mnie.

Pozdrawiam,
Fart

Ps. zostałem objęty wirtualną adopcją przez: Ł.D. Dziękuję


Opis przygotowany przez wolontariat schroniska

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

O Farcie możecie też dowiedzieć się więcej z cyklicznego programu „Z Promyka do domu”.

https://www.gdansk.pl/tv/Z-Promyka-Do-Domu-Bohaterowie-tego-odcinka-to-Raya-i-Fart,v,4174