FLOKI

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES FLOKI OK. 3 LATA 616093900977101 (47/20)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: 36

SZYBKA ŚCIĄGA:
– wesoły, łagodny, otwarty
– bardzo energiczny – potrzebuje ogromnej ilości ruchu i ukierunkowanego wysiłku
– dobrze czuje się w pomieszczeniach
– wymaga regularnej pielęgnacji – szczotkowanie min. raz w tygodniu
– akceptuje inne psy

 

Cześć, jestem Floki. Trafiłem do Schroniska w styczniu i tak żem się zasiedział… choć wcale do fanów bezruchu nie należę. Jestem energiczny (oj, bardzo!), skoczny i spragniony wrażeń. Pies ze mnie jedynie dla tych, co to w ruchu żyją i leniwych dni nie uznają. Jesteś taki? W takim razie zapraszam do lektury tych kilku słów ode mnie dla Ciebie.
 
Choć chciałbym napisać o sobie same dobre rzeczy (bo i w gruncie rzeczy z samych dobrych rzeczy się składam), to w Schronisku ciężko jest mi się skupić na tyle, żeby myśli moje pobiegły wartkim potokiem, ubierając się w zgrabne zdania. Bezruch mnie frustruje, a szansa spaceru wywołuje u mnie wybuch nieokrzesanego entuzjazmu, w trakcie którego nawet założenie mi szelek stanowi nie lada wyczyn.
 
Komendy? A znam! Może. A może nie. Raczej tak, choć głównie nie mam do nich głowy. Potrzebuję nauki skupienia oraz Człowieka, dla którego wykonywanie komend zawsze będzie miało sens.
 
W pomieszczeniach czuję się dobrze, choć wiele rzeczy mnie rozprasza. Jestem ciekawski, wszędobylski, nos wcisnę wszędzie, aby nie przeoczyć niczego. Mam nadzieję, że to zrozumiesz.
 
Czego szukam? Kogoś, kto mnie zrozumie. Nie jestem trudnym psem, ale jestem psem o jasno sprecyzowanych potrzebach, których zaniedbanie może się skończyć nieporozumieniami między mną a Przewodnikiem. Potrzebuję Osoby, która zapewni mi tyle ruchu, ile myśli na sekundę przelatuje mi między uszami – a to całkiem sporo!
Pamiętaj też, że północniak to nie pies ogrodowy – dla nas zawsze zieleńsza jest trawa za płotem, więc rolą naszych Opiekunów jest zapewnienie nam możliwości eksploracji coraz to nowych terenów. Spacery, biegi, zwiedzanie, wycieczki… Jeśli to i Twoja bajka, to wpadaj! Chętnie Cię poznam!
 
PS. Choć sierść moja się nie supłuje, to bez porządnego szczotkowania minimum raz w tygodniu żaden odkurzacz nie podoła nawałowi kłaczków, które mój organizm produkuje bez ustanku. Również to powinieneś wziąć pod uwagę, rozważając nasze wspólne życie.
Pozdrawiam,
Floki

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.