GAWEŁ

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK GAWEŁ OK. 4 LATA 616093901352953 (90/21)
WIELKOŚĆ: MAŁY
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: 9

SZYBKA ŚCIĄGA:
– wycofany, nieśmiały, ale łagodny i spragniony kontaktu
– nie ma żadnych barier jeśli chodzi o czułości, przytulanie i głaskanie
– nie potrafi chodzić na smyczy
– nie zna pomieszczeń
– wymaga cierpliwego, wybaczającego Opiekuna, który wprowadzi go w świat ludzi

 
Cześć, nazywam się Gaweł. Trafiłem tutaj wraz z kumplem czy też bratem – Pawłem. Oboje równie rozkoszni, co nieżyciowi. To samo chyba powiedział o nas Paweł, nie? Cóż, prawda taka, że pod wieloma, jak nie wszystkimi, względami jesteśmy do siebie bardzo podobni…
 
Bo widzisz, choć oboje jesteśmy pierwsi do przytulania, głaskania i tulenia się z Człowiekiem, to akurat do innych rzeczy wymagających kooperacji na linii pies-człowiek jesteśmy ostatni w kolejce.
 
Chodzenie na smyczy – nie, nie, nie, nie. Wijemy się jak piskorze. Wejście do pomieszczeń? Nie, nie, nie, nie, nie! Robimy placka na ziemi i dalej nie idziemy. Paweł to chociaż spokojnie na rękach usiedzi, a ja… trochę przeraża mnie utrata kontaktu z ziemią, podniesiony wierzgam i się wiję.
 
Obaj jesteśmy bardzo ulegli, pozwolimy ze sobą zrobić wszystko co trzeba. Ale czy siłowe rozwiązania są rozwiązaniem? No nie bardzo… Chcielibyśmy móc nauczyć się więcej tego psio-ludzkiego świata, aby móc czerpać z niego z radością, ale w warunkach schroniskowych nie będzie to łatwe.
 
Szukamy zatem Domu! Jeśli wspólnego, to baaardzo cierpliwego. Jeśli osobnego, to tylko w połowie tak bardzo cierpliwego! Wymagamy nauki chodzenia na smyczy (koniecznie w szelkach antyucieczkowych!), zapoznania się z pomieszczeniami, nauki wspólnego życia, koegzystencji z Człowiekiem.
 
No bo jeśli razem pokonamy nasze lęki, to już nic nie będzie nam straszne! I ja i mój brat jesteśmy super psami, które w kontakcie z Człowiekiem nie mają barier dla miłości i czułości. No ale w zderzeniu ze światem… nie wypadamy najkorzystniej.
Czy to nas przekreśla?
Mam nadzieję, że nie…
 
Pozdrawiam,
Gaweł
Osoby, które rozważają adopcję kota lub psa ze schroniska Promyk proszone są o kontakt telefoniczny 58 522-37-80 w celu zarezerwowania dnia, oraz godziny wizyty.

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.