GROSZEK

Napisany przez identek . W dziale Galeria

GROSZEK OK. 15 LAT 616099000006111 (194/19)
WIELKOŚĆ: MAŁY
SZCZEPIENIA: TAK
BOKS: C-4

SZYBKA ŚCIĄGA:
– łagodny, pogodny, ruchliwy
– dobrze chodzi na smyczy
– pozwala brać się na ręce
– mocno przywiązuje się do znajomych ludzi
– bardzo nie lubi wizyt weterynaryjnych

 
Dzień dobry, nazywam się Groszek. Do Schroniska przyjechałem pod koniec maja z gdańskich Stogów. No i jakoś tak się wydarzyło, że nikt chyba nie zauważył w domu braku takiej kruszynki, jak ja, bo nie zostałem odebrany…
 
Nie zauważyć mnie jest łatwo, ale żeby zapomnieć o tych wspólnych kilkunastu latach? Bo i sporo mam już ich na kruchym karku. Niedowidzę już, niedosłyszę, ważę tyle, co nic… Ale pamięć mam dobrą i dobrze pamiętam, jak to jest być czyjś. Kiedyś jeszcze chciałbym tego spróbować.
 
Pomimo pewnych niedyspozycji wywołanych wiekiem, jestem raczej rześkim i aktywnym staruszkiem. Dzielnie truchtam na smyczy, głośno upominam się o uwagę, kiedy w pobliżu znajduje się ktoś, kogo znam, kocham pieszczoty i dzielnie znoszę zabiegi pielęgnacyjne.
 
Kiedy się zmęczę, chętnie wskoczę Ci w ramiona, nie mam nic przeciwko temu typowi transportu, nie męczę się jednak szybko, bo cenię sobie taką staruszkową, spokojną, niewyczynową aktywność fizyczną. Jedyny moment, w którym wigoru nabywam tyle, co wściekły jaguar, to wizyta u weterynarza. No, nie lubię, nie chcę i koniec.
 
Od kiedy tu mieszkam, przeszedłem już kilka badań i okazało się, że mam trochę niemrawe serduszko. Muszę przyjmować leki, ale o tym to już powinna opowiedzieć Ci nasza Pani Doktor, bo ja się specjalnie nie znam na farmaceutykach.
 
Będąc już tutaj, usłyszałem, że ludzie boją się takich psów jak ja. Boją się, że za szybko odejdziemy. Wiesz… ja wychodzę z założenia, że po tylu psich latach na ziemi, to już się nie da odejść za szybko. Da się za to nadrobić czas, którego nie mogliśmy spędzać razem. Da się, bo każda chwila z psem, takim jak ja, jest jak milion innych chwil. Każdą się zapamiętuje, każdą uwielbia, każdą wspomina. I tak… do końca.
Dasz mi szansę dać Ci wspaniałe wspomnienia?
Czekam,
Groszek

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.