GUMIŚ

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK GUMIŚ OK. 7 LAT 932001000586107 (38/19)
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: K-4

SZYBKA ŚCIĄGA:
– wesoły, otwarty, kontaktowy
– o zrównoważonym temperamencie, dostosowuje się do trybu życia Opiekuna
– bardzo dobrze chodzi na smyczy
– jego sierść wymaga stałej pielęgnacji
– nie przepada za innymi psami, wymaga pracy na gruncie relacji z nimi

Cześć, jestem Gumiś. W poprzednim życiu miałem inne imię, ale chyba wolę o nim zapomnieć. Troski, opieki i miłości to ja nie zaznałem – dziś liczę na to, że mój los właśnie ma zamiar się odmienić.
 
Bo ja w pełni na troskę, opiekę i miłość zasługuję! Jestem otwartym, śmiałym i bardzo oddanym psem. Ludzi kocham nad życie, są dla mnie wyznacznikami szczęścia, a ich obecność przy mnie sprawia, że czuję się pewnie. Razem z odpowiednim Człowiekiem to ja bym świat zawojował!
 
Jestem usłuchany, grzeczny i przemiły – idealnie dostosowuję się do nastroju Opiekuna. Kiedy masz ochotę poleżeć – poleżymy razem, kiedy masz ochotę na wycieczkę – będę zadowolony z wycieczki. A że na smyczy chodzę bardzo dobrze, to wycieczki będą dla nas samą frajdą.
 
Moja piękna sierść wymagać będzie regularnej pielęgnacji. Ale nie martw się – czesanie to dla mnie żaden problem. I o ile Ty też polubisz regularnie przysiadać do wyczesywania mnie, to problemów nie powinniśmy mieć z tego tytułu. No a jeśli raz na jakiś czas zabierzesz mnie do groomera… to już totalnie zadowolony będę!
 
Muszę przyznać się do jednej słabości – nie przepadam za innymi psami. Jeśli nie nauczysz się panować nad moją niechęcią, może stać się ona problemem. Natomiast pod okiem mądrego Przewodnika jestem skłonny do rezygnacji z wszczynania awantur, wystarczy tylko uprzedzać moje ruchy i mądrze – bez krzyków i szarpania – kontrolować moje przyszłe kontakty z psami. I kto wie? Może jeszcze je polubię?
 
Wydaje mi się, że wspomnieć powinienem jeszcze o jednym – w poprzednim życiu bywałem zmuszany do długich, samotnych wędrówek, bo nie zawsze było komu wyjść ze mną na spacer. Takie przyzwyczajenia wchodzą czasem w krew… Zanim więc zaufasz mi tak na milion procent, bądź pewien, że zawsze wrócę na Twoje wołanie.
 
Piękny, mądry i miły – cały ja. Do tej pory uważałem, że w życiu pies powinien polegać wyłącznie na sobie, dziś powoli uświadamiam sobie, że wcale tak nie jest. Że to Człowiek powinien być psa filarem, podporą, pewnikiem, a pies żyć powinien beztroską. Mam nadzieję, że znajdzie się Dom, który pozwoli mi zrealizować marzenie o spokoju i stabilizacji.
 
Pozdrawiam,
Gumiś
 
Osoby, które rozważają adopcję kota lub psa ze schroniska Promyk proszone są o kontakt telefoniczny 58 522-37-80 w celu zarezerwowania dnia, oraz godziny wizyty.

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.