IGA

Napisany przez identek . W dziale Galeria

SUCZKA IGA OK. 5 LAT 616093901348419 (101/22)

WIELKOŚĆ: ŚREDNIA

SZCZEPIENIA; TAK

STERYLIZACJA: TAK

BOKS:7

W PROCESIE ADOPCYJNYM


 

SZYBKA ŚCIĄGA
– otwarta, łagodna, spokojna
– dobrze chodzi na smyczy
– zna podstawowe komendy
– akceptuje inne psy, bardzo mądra socjalnie
– koty jej nie interesują


 

Hej! Jestem Iga! Trafiłam tutaj w połowie marca z ulicy Malczewskiego. Nikt się nie spodziewał, że przyjdzie mi szukać nowego Domu… Wszak któż o zdrowych zmysłach porzucałby sunię idealną?

Tak mówią – żem idealna. I choć do tej pory byłam raczej niedoceniana i nie miałam świadomości, że to jaka jestem jest tak cenioną wartością, to dzięki dobrym radom moich nowych Przyjaciół tutaj, postanowiłam się nie zmieniać.

Co to znaczy to „bycie idealną”? Jestem cicha, spokojna. Bardzo skupiona. Czy jesteś mi obcy, czy znajomy – potraktuję Cię z takim samym uważnym oczekiwaniem wyzwań, które postawi przede mną nasza znajomość. Jestem też łagodna, delikatna w kontakcie. Uwielbiam ludzi małych i dużych. Kotów się nie boję – raczej po prostu staram się ich unikać. Inne psy lubię i jestem wobec nich cierpliwa, ale na głowę sobie wchodzić nie dam – umiem stanowczo stawiać granice.

Dobrze czuję się w pomieszczeniach, zachowuję czystość. Umiem się relaksować, ale umiem też poszaleć z piłeczką. Do tańca i do różańca – jak to mówią.

A! No i na smyczy też chodzę idealnie, a komendy znam i chętnie je wykonuję.

No i to właściwie wszystko… Podobno każdy chciałby takiego psa jak ja. Więc… dlaczego nikt nie chce?

Sama nie wiem, miewam mętlik w głowie już z tego wszystkiego. Postanowiłam, że skoro mam tyle do zaoferowania nowej Rodzinie, to nowa Rodzina też powinna mieć coś do zaoferowania mi – uwagę, miłość, szacunek, stabilizację. To przede wszystkim! A ponad to? Ponad to przyda się też jakaś podstawowa wiedza o psach, która pomoże nam dobrze się rozumieć. Przyda się też zapał do rozwijania moich licznych talentów – np. czułości mojego nosa poprzez uczestnictwo w zajęciach węchowych.

Zatem. Oto ja. Może rzeczywiście mam potencjał do tego, żeby być dla kogoś psem idealnym. No i będę – jeśli idealnie się do siebie dopasujemy i do końca świata będziemy się wzajemnie szanować.

Wchodzisz w to?

Pozdrawiam,
Iga


 

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.