JASKIER

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES JASKIER OK. 5 LAT 616099000006246 (142/19)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: 34

– akceptuje inne psy
– dobrze chodzi na smyczy
– bywa nieufny, potrzebuje czasu, by nawiązać znajomość
– wymaga stałej i cierpliwej socjalizacji


Dzień dobry, jestem Jaskier i już miałem okazję Wam się kiedyś prezentować. Pech jednak mnie prześladuje i tak jak w końcu zaufałem ludziom, tak okazało się, ze niewłaściwym i… znów jestem w miejscu wyjścia.

 

Nie powiem, że sytuację tę znoszę dobrze… Choć z widoku znajomych twarzy cieszę się bardzo. To one są mi światełkiem nadziei na lepsze jutro. Bo tak jak były wcześniej – tak są i teraz. Na nich się nie zawiodłem, może więc i jest na świecie więcej Ludzi, którzy nie zawodzą?

W każdym razie póki co raczej staram się jakoś skonsumować i przetrawić fakt, że znów jestem tutaj i znów starać się muszę, aby ktoś mnie wypatrzył. Konsumowanie i trawienie na ogół wychodziło mi dobrze w kontekstach spożywczych, więc mam nadzieję, że i w emocjonalnych jakoś to będzie. Choć na ten moment jest ciężko: jestem rozproszony, ciężko mi się skupić, bywam nieobecny.

Mówią jednak, że w sprawach socjalizacyjnych wciąż jest okej – nie unikam kontaktu, nie stronię od Ludzi i choć zawierając nowe znajomości bywam niepewny, to dla starych ludzkich Przyjaciół kompan ze mnie na piątkę z plusem. Ba! Wolę nawet ludzkie towarzystwo od psiego i na wybiegu raczej wybieram opcję głaskania i tulenia, a nie biegania z innymi psami.

Co by nie mówić, wróciłem tu mądrzejszy o wiedzę, jakiego Domu powinienem szukać. To już coś! I tak: szukam Rodziny, która będzie potrafiła zapewnić mi bezpieczeństwo. Jeśli mieszkasz w domu, to dobrze zabezpieczona działka będzie podstawą. A najlepiej to po prostu nie zostawiaj mnie samopas w ogrodzie, bo ja pies, a nie koza jestem. Na spacery będziemy potrzebowali szelek antyucieczkowych. Takich, co to zabezpieczą nas przed rozdzieleniem, kiedy czegoś się przestraszę. Musisz też pamiętać, że wciąż jestem psem lękowym, który sporą część swojego życia spędził bojąc się Ludzi i ich świata. Pokazywanie mi radości i zalet tej Waszej ludzkiej rzeczywistości powinno odbywać się powoli i cierpliwie – to właśnie dla mnie jest socjalizacja. No i na koniec: musisz być mi filarem. Musisz być dla mnie kimś, kto sprawi, że poczuję się pewnie. Nie jestem typem psa, który umie żyć obok rodziny, za kanapą, na ogródku, niewidoczny większość czasu… Ja zawsze będę potrzebował Twojego wsparcia, opiekuńczego spojrzenia i cierpliwej czułości – muszę być częścią Rodziny, a nie dodatkiem do niej.

Chyba już wszystko, bo cóż tutaj więcej się rozwodził będę… Jestem i czekam. Mam nadzieję, że te kilka słów wystarczy, aby zostać na dłużej w Twoich myślach. A może na zawsze?

Pozdrawiam,
Jaskier


 

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą
 

 

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.