JOKER

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES JOKER OK. 1 ROK 616099000006807 /325/19/
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: 22

SZYBKA ŚCIĄGA:
– wesoły, bardzo aktywny, otwarty
– ciągnie na smyczy
– zna podstawowe komendy
– dobrze czuje się w pomieszczeniach
– łatwo nawiązuje nowe znajomości z ludźmi, do psów ma ambiwalentny stosunek
– szuka domu świadomego konieczności pracy z psem o wyższym zapotrzebowaniu ruchowym niż standardowo
– potrzebuje świadomego i troskliwego Opiekuna

 
Cześć, jestem Joker i ciężko mnie ujarzmić. Wspominam o tym już na początku, bo wiem, żem urody niebanalnej i wielu już tutaj starało się o moje względy. Ja jednak chciałbym żyć z kimś, kto przede wszystkim pomoże mi się trochę… wyciszyć.
 
Wiesz, w mojej duszy wciąż muzyka gra: po boksie ciągle tańczę, skaczę, hulam, fikam. Jestem wulkanem energii! Skąd ta energia się bierze? Tego nie wiem. Wiem jednak, że kiedy nie mam jak jej spożytkować – wpadam we frustrację, która sprawić może, że ciężko będzie ze mną wytrzymać.
 
Ogólnie to ja nie mam jeszcze pomysłu na życie. Szukam więc Przewodnika, który powoli, krok po kroczku, pokaże mi, jak żyć, żebyśmy sobie nawzajem nerwów nie zszargali.
Jak żyć, aby nie być w ciągłym biegu.
Jak żyć, by potrafić odpocząć.
Bardzo, ale to bardzo przyda mi się taka Osoba.
 
Z rozrywek, które bardzo sobie cenię i które świetnie pomagają mi pozbyć się nadmiarów energii wymienić mogę: spacerki, bieganie, szarpaki i piłki. Lubię też wyścigi z innymi psami na wybiegu, ale nie jestem do końca mentalnie gotów, aby z każdym psem się dogadywać, więc póki co ścigam się tylko z tymi, które trochę w nosie mają moje ewentualne fochy.
 
Znam podstawowe komendy i, jeśli dookoła mnie nie ma ani jednej rzeczy, która mogłaby mnie rozproszyć (bo rozpraszam się bardzo łatwo), to chętnie je wykonam. Chętnie też nauczę się nowych, bo wysiłek intelektualny jest dla mnie tak samo ważny, co fizyczne zmęczenie.
 
Wiesz – nie jest tak, żem jeden przypadek na milion. Psów o podobnie torpedowych temperamentach co mój było tutaj wcześniej kilka i każdy z nich znalazł już Dom. Aby być ze mną szczęśliwym trzeba być Człowiekiem świadomym, wyrozumiałym, cierpliwym… Czasem trzeba mi coś wybaczyć, a czasem trzeba ze mną do upadłego ćwiczyć. I tylko tak będziemy mieli szansę na wspólne szczęśliwe życie.
Wchodzisz w to?
Pozdrawiam,
Joker

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.