JUPPI vel ZĄBEK

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK JUPPI vel ZĄBEK OK. 4 LATA 616093901353080 (122/21)
WIELKOŚĆ: MAŁY
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: 20

SZYBKA ŚCIĄGA:
– wesoły, otwarty, kontaktowy
– nie ma problemów z dotykiem
– dobrze chodzi na smyczy
– raczej stroni od kontaktów z innymi psami, w ekscytacji szczeka na mijane psy
– dobrze czuje się w pomieszczeniach i zachowuje porządek
– ma silną potrzebę pogoni i łowów

 
Hej, jestem Juppi, a wcześniej, w dawnym życiu, wołano na mnie Ząbek. Jestem psem mocno w typie jagdteriera (czyli niemieckiego teriera myśliwskiego), ale że rasa ta mało znana jest w Polsce, to jakoś tak jeszcze nikt nie docenił mojego szlacheckiego pochodzenia. Ale może to i dobrze? Wolałbym znaleźć Dom, co to szanuje mnie za bycie super psem, a nie za metrykę urodzenia.
 
Jestem pozytywnym, wesołym i bardzo energicznym psiakiem. Uwielbiam kontakt z Człowiekiem i po nawiązaniu bliższej znajomości pozwalam praktycznie na wszystko – podnoszenie, noszenie, macanie, klepanie… Nie ma problemu!
 
Jestem też bardzo energicznym psem i dla mojego zdrowia fizycznego i psychicznego konieczne będą dłuuuugie spacery oraz rozrywki intelektualne – np. węchowe, w węszeniu jestem wyśmienity!
Potrafię grzecznie korzystać ze smyczy, co dobrze wróży naszym pieszym wędrówkom. Na spacerach jestem raczej prosty w obsłudze, posłuszny, ale na uwadze zawsze mieć musisz, ze jako pies myśliwski mam bardzo silną potrzebę łowiecką, potrzebę pogoni. Tutaj, w Schronisku, zaprezentowałem już nie raz swoje predyspozycje!
Uważnie czytaj teraz: nie jestem dobrym kompanem dla niefrasobliwca, co to korzystaniem ze smyczy gardzi, gdyż w lesie mogę stanowić zagrożenie dla zwierzyny oraz dla samego siebie. Zaginięcia psów, które oddały się pasji pogoni wcale nie są rzadkością!
 
Inne psy (w większości) toleruję, ale nie przepadam jakoś mocno za ich towarzystwem, typowy ze mnie jedynak. W chwilach ekscytacji, która z zasady psom rozum odbiera, czyli np. na pierwszym spacerze od kilku dni, potrafię wystartować do innego psa z awanturą. Jednak zmęczony, wyspacerowany i zaopiekowany znacznie przychylniej podchodzę do psich znajomości.
Co do kotów, to mówię im stanowcze nie!
 
Choć niuansów mojej osobowości jest jeszcze wiele, sądzę że najlepiej będzie, kiedy przyjedziesz i poznamy się osobiście. Najchętniej trafiłbym do Domu, który zna już temperament terierów myśliwskich i zdaje sobie sprawę, z czym się on wiąże. Bo ze mną to jest tak – im lepiej będziesz mnie znał i im skrupulatniej będziesz respektował moje potrzeby, tym łatwiej będzie nam się razem żyło!
Dasz się skusić?
 
Pozdrawiam,
Juppi vel Ząbek
 
Osoby, które rozważają adopcję kota lub psa ze schroniska Promyk proszone są o kontakt telefoniczny 58 522-37-80 w celu zarezerwowania dnia, oraz godziny wizyty.

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.