KAJTUŚ

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK KAJTUŚ OK. 10 LAT 616093900963807 (91/20)
WIELKOŚĆ: MAŁY
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: B-2

SZYBKA ŚCIĄGA:
– łagodny, wesoły, otwarty
– bardzo domaga się obecności Człowieka
– kocha spacerki, jego żywioł to węszenie
– akceptuje inne psy
– zachowuje porządek w pomieszczeniach
– dobrze chodzi na smyczy

Dzień dobry, nazywam się Kajtuś. Trafiłem tutaj w połowie lutego z okolic gdańskiego lotniska. W sumie to nie wiem, czego ja tam szukałem… Ale fakt, podróżować, zwiedzać i dreptać w nowe miejsca to ja lubię, więc może i w podróż się wybrać chciałem? Teraz to już nie pamiętam…

 
Jestem starszym kawalerem niewielkiego wzrostu, ale potężnej krtani – moje zawodzenie i prośby o uwagę pół Schroniska słyszy, kiedy tylko w zasięgu mojego nosa (bo oczy już nie te) pojawi się ktoś na dwóch nogach.
 
Mogło by się wydawać, żem przytulak nieziemski, skoro tak o uwagę płaczę, ale w sumie to ja taki aż nakolankowy nie jestem. Człowiek jest mi potrzebny natomiast wielce w jednym celu – by razem zwierzać świat. Uwielbiam wąchać, truchtać, szwendać się… Oj, do tego stworzony zostałem!
 
W pomieszczeniach trzymam czystość, choć jak mi się coś w wystroju wnętrza nie spodoba, to to przestawię i tyle. Dobrze czuję się w przestrzeniach zamkniętych. Po prostu miewam zapędy dekoratorskie.
 
Jestem delikatny i łagodny, otwarty na ludzkie i psie znajomości. Spokojnie znalazłbym się w Domu z innym psiakiem, pod warunkiem, że psiak owy temperamentem i gabarytem mi podobny będzie. Bo choć duchem młody jestem, to ciałko moje chude i schorowane – kruche takie jakieś się ostatnimi czasy zrobiło…
 
Wspominałem już, że kocham wędrówki? Chyba tak. Zwierzę Ci się więc, że najbardziej to marzę o jednej, wielkiej, ostatecznej wyprawie – wprost w ramiona kogoś, kto mi wybaczy, że daleko już z nim nie zatruchtam, ale zauważy też, że to moje truchtanie choć na chwilę sens jego życiu nadało.
Czy chciałbyś wyruszyć ze mną w podróż?
Pozdrawiam,
Kajtuś

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.