KAPSELEK

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK KAPSELEK OK. 7 LAT 616093900053614
WIELKOŚĆ: MAŁY
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
EW. ADOPCJA PO KONSULTACJI Z LEK. WET.

SZYBKA ŚCIĄGA:
– początkowo wycofany, kiedy złapie kontakt, zabiega o uwagę i staje się otwartym i wesołym psem
– dobrze chodzi na smyczy, reaguje na korekty
– zna podstawowe komendy, szybko się uczy
– nie niszczy posłań w boksie, dobrze się czuje w pomieszczeniach
– inne psy ignoruje
– uwielbia bawić się piłeczką
– może bronić zasobów

 
Dzień dobry, nazywam się Kapselek. Trafiłem tutaj w lutym, zaopiekowano się mną, kiedy błąkałem się po ulicy Szopy. Choć miałem czipa, nikt nie pofatygował się, żeby mnie odebrać, dziś szukam więc nowego Domu.
 
Rzeczywistość schroniskowa mnie przytłacza… Dźwięki, zapachy, obcy ludzie i dziesiątki psów… To wszystko sprawia, że mam ochotę zaszyć się w kąciku boksu i nie wychodzić. Bywam nieufny, zamknięty w sobie i ostrożny, jednak raz poznany Człowiek staje się dla mnie światełkiem w tunelu tej ponurej rzeczywistości.
 
Jestem całkowicie obsługiwalny: szelki, obroża, smycz – wszystko to znam i ochoczo pozwalam się ubrać na spacerek. Na smyczy truchtam raźnie, nie szarpię, nie ciągnę, czy też tam nie wiję się jak piskorz między nogami Przewodnika, jak to niektórzy potrafią.
 
Znam podstawowe komendy – siad, chodź, zostaw… i chętnie poszerzę swój asortyment słownictwa! Ogólnie to uczę się dosyć szybko, a warto o tym pamiętać, bo do przepracowania będzie pewnie u mnie oddawanie rzeczy. Czasem tak się zapomnę w miłości do jakiejś piłeczki, że warkotem brzydkim staram się odstraszyć każdego innego zainteresowanego ową zdobyczą. Pssst… W tajemnicy dodam, że jestem baaardzo łakomy i idealnie pracuję na smaczki.
 
Pomieszczenia zamknięte znam – szanuję swoje posłanka, nie niszczę i nie wywlekam nic z boksu. Bardzo cenię sobie możliwość korzystania z dobroci kocyków w towarzystwie Człowieka. Wspólne posiadówki na miękkim i w ciepełku momentalnie mnie usypiają.
 
Znam też inne psy i potrafię zachować się w ich towarzystwie, choć jakiegoś tam wielkiego pędu do interakcji to nie mam.
 
Coś jeszcze o mnie? Wiesz, w gruncie rzeczy to tak plastyczny i zapatrzony w Człowieka ze mnie pies, że będę po prostu taki, na jakiego mnie sobie zapracujesz. Jeśli zaniedbasz pewne sprawy – mogę sprawiać kłopoty. Jeśli dasz mi natomiast tyle, na ile zasługuje każdy pies – zostaniemy najlepszymi kumplami do końca świata!
To jak? Poznamy się?
Pozdrawiam,
Kapselek
Ps. Zostałem objęty wirtualną adopcją przez: Przedszkolaki z
Niepublicznego Przedszkola Artystycznego “Fantazja”- Jasień z  grupy “Niedźwiadki”
 
Osoby, które rozważają adopcję kota lub psa ze schroniska Promyk proszone są o kontakt telefoniczny 58 522-37-80 w celu zarezerwowania dnia, oraz godziny wizyty.

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.