KAWA

Napisany przez identek . W dziale Galeria

SUCZKA “KAWA” OK. 6 LAT 616093900208852
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA
SZCZEPIENIA: TAK
STERYLIZACJA: TAK
BOKS: 1
 
“Cześć, nazywam się Kawa!
Znaleziono mnie na początku lutego przywiązaną do drzewa w okolicy schroniska. Tak… nikt tutaj jakoś specjalnie nie wierzył, że mój opiekun się „odnajdzie”. Ja chyba też nie, bo bardzo szybko odzyskałam tutaj wigor i chęci do życia.
Choć po pyszczku można by sądzić, że dojrzała ze mnie psica, to ja jestem młoda babka! Energii we mnie niemało! Uwielbiam poznawać nowe miejsca, otwarte czy zamknięte przestrzenie nie stanowią dla mnie problemu – idealnie znajduję się wszędzie tam, gdzie jest ze mną zaprzyjaźniony Człowiek. Jeśli chodzi o psią etykietę, to znam podstawowe komendy, ale chodzenie na smyczy jest jeszcze do lekkiej korekty. Bywa, że się trochę zapędzam. Chciałabym też poćwiczyć aportowanie i przywoływanie, bo że biec przed siebie można i trzeba to ja wiem, ale z powrotami to już mam problem.
Absolutnie nie mam problemów z akceptacją innych zwierząt, ale w kwestii komunikacji z innymi psami będę musiała się jeszcze trochę przyuczyć. Nie szczerzę zębów na kolegów, więc wystarczy która szkoła. Pokażesz mi jakieś wskazówki?
Jako że moja sierść jest dosyć gruba i gęsta, będę wymagała regularnej pielęgnacji i wyczesywania tego, co niepotrzebne. Tutaj mam dobre wieści – bardzo lubię czesanie!
Tyle o mnie. Jestem świetną sunią, którą w życiu spotkała jedna z największych niesprawiedliwości. Uwierzcie mi, porzucenie to nie tylko to drzewo, smycz i pies, ale też strach, dezorientacja, zagubienie… Na szczęście jestem dzielna i szybko się z tym uporałam.
Teraz czekam na nowego Opiekuna – takiego przez duże „O”. Na Przyjaciela, który będzie ze mną już zawsze.” Pozdrawiam, Kawa.
(opis przygotowany przez wolontariat schroniska)

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.