KLARA

Napisany przez identek . W dziale Galeria, PILNIE DO ADOPCJI

SUCZKA KLARA OK. 15 LAT 932001000586352 (210/190)
WIELKOŚĆ: MAŁA
SZCZEPIENIA: TAK
STERYLIZACJA: tAK
BOKS: C-5

SZYBKA ŚCIĄGA:
– łagodna, czuła, lekko zagubiona
– lubi spacerki, ale nie za długie, nie powinna też chodzić po schodach
– pozwala brać się na ręce
– uwielbia kontakt z Człowiekiem
– dobrze czuje się w pomieszczeniach
– potrzebuje ciszy, spokoju i miłości

Dzień dobry, nazywam się Klara. Wprost uwierzyć nie mogę w to, co spotkało mnie na stare lata… Uwierzyć nie mogę, zamykam się w sobie i staję coraz bardziej niewidzialna, pogrążona w czarnych myślach na tyłach mojego boksu.
 
Wiesz, jestem stara, ukryć się nie da. Sporo już w życiu widziałam, sporo przeżyłam, wielu rzeczy byłam świadkiem, ale to… Ja wiem, że w tym Schronisku to wcale nie jest jakiś horror, ale dla psa, który wprost z kanapy przeniósł się do miejsca, które praktycznie nigdy nie cichnie… Jest mi po prostu ciężko.
 
W boksie zamieszkałam z innymi psami moich gabarytów. Widzę, jak one sobie radzą i staram się je naśladować. Kiedy przychodzi do nas Człowiek, staram się wepchnąć na jego kolana. Kiedy przychodzi z miską, staram się dopchnąć do najlepszych kąsków. Kiedy wychodzimy na spacer, staram się nadążyć, pokonywać wszelkie górki i dołki w trawie, staram się skupić na przebieraniu nóżkami, aby sprostać w marszu moim kolegom. Ale wiesz… mimo że staram się bardzo, to wszystko nie wychodzi mi najlepiej.
 
Potrafię być otwarta i wesoła. Potrafię z ciekawością penetrować teren. Potrafię radośnie wybiec Ci na spotkanie i podkładać głowę do głasków, kiedy siedzisz obok na kanapie. Potrafię to wszystko, tylko… potrzebuję Cię na wyłączność, bo w konkurowaniu o względy, to ja już najlepsza nie jestem.
 
Mówią, że bywam słodka. Że kiedy chodzę, to wywija mi się lewe ucho. Że czasem się zagapię. Że bywam pocieszna i rozczulająca. Chciałabym, żebyś to we mnie zobaczył. A nie tylko starego, schorowanego, porzuconego psa, który średnio radzi sobie za kratami. Dasz mi szansę?
 
Czekam,
Klara

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

 

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.