KLEMENS

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK KLEMENS OK. 13 LAT 616093900050911 (332/15
WIELKOŚĆ: MAŁY
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: ALDAZ DLN.

SZYBKA SCIĄGA:
– nieufny, ale z każdym dniem uczy się kochać ludzi
– szybciej zaufa mężczyźnie
– inne zwierzęta go ciekawią
– lubi krótkie spacerki, namaczanie w basenie i wylegiwanie w trawie
– dobrze czuje się w pomieszczeniach, radzi sobie ze schodami
– szuka wyrozumiałych ludzi świadomych, że jest trochę inny

 
Dzień dobry, oto ja. Klemens. Trafiłem tutaj trzy lata temu i dopiero teraz dałem się namówić na sesję zdjęciową… Wiesz, w pewnym momencie życia stwierdziłem, że młodszy to ja już nie będę, więc szczerzenie zębów na wszystkich i wszystko dookoła może skończyć się dla mnie nie za ciekawie… Toteż oto ja. Klemens, którego chyba nikt się w tej galerii nie spodziewał.
 
To jakiś rok temu postanowiłem, że jednak dam szansę Człowiekowi. Początkowo jednemu, potem coraz to szerszemu gronu. Dziś mam małą grupkę wielbicieli, którzy kochają mnie, przynoszą smaczki, czeszą, głaszczą i pielęgnują. I to mi się nawet podoba!
 
Nauczyłem się okazywać radość na widok Człowieka. Nauczyłem się brać smaczki z dłoni. Nauczyłem się chodzić na smyczy i dobrze zachowywać w pomieszczeniach zamkniętych. A ludzie wokół mnie uczą się, że nie każdy pies musi być taki sam.
 
Wiesz, jestem trochę inny. Raczej nigdy nie będę wesołym, rozmerdanym trzpiotem. Zawsze będzie istnieć ryzyko, że coś mnie przestraszy i że pokażę zęby. Trochę inaczej odbieram rzeczywistość, nie akceptuję hałasu i gwałtownych ruchów, wciąż nie do końca ufam, ale… No ale sądzę, że ja nie mam już na co czekać.
 
Szukam Domu, który udowodni, że nic nie jest niemożliwe. Że cuda dzieją się codziennie. Że nawet ktoś taki jak ja zasługuje na ciepły kąt w czyimś mieszkaniu i w sercu. Szukam kogoś, kto nie będzie się starał poskromić Klemensa Złośnika, a pokochać go takim, jaki jest. Na tej ostatniej ścieżce mojego życia.
 
Czekam. Od dziś czekam na Dom.
Pozdrawiam,
Klemens

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.