Ułatwienia dostępu

Logo Schroniska Promyk

Na skróty

Ważne telefony

Lokalizacja schroniska

KLIMA

DSC_8557-Edit

SUCZKA KLIMA OK. 9 LAT 616093901961820 (225/23)

WIELKOŚĆ: PONIŻEJ ŚREDNIEJ

SZCZEPIENIA: TAK

BOKS: C 16

Do schroniska trafiła 27.07.2023 roku. Została oddana przez opiekuna ze względu na brak możliwości sprawowania dalszej opieki nad psem.

SZYBKA ŚCIĄGA:

– spokojna i dostojna
– towarzyska, wpatrzona w człowieka, pieszczoch
– łasuch-smakosz
– delikatna, wrażliwa emocjonalnie
– bardzo spokojnie chodzi na smyczy

– nie przepada za innymi psami

– dobrze czuje się w pomieszczeniach


Profil przygotowany przez wolontariat schroniska

Dzień dobry, Kochanieńcy! Mam na imię Klima. Jak widzicie po mej nieco już siwej mordce, jestem dojrzałą psinką. Do schroniska Promyk trafiłam, ponieważ mój właściciel sam potrzebując pomocy, nie mógł już dłużej mną się opiekować. Jak myślicie? Czy byłam zachwycona przeprowadzając się ze swego domu do schroniskowego boksu? A no nie! Bardzo przeżyłam trafienie do schroniska. Straciłam przecież wszystko, co dotąd znałam! Cały mój świat legł w gruzach. Próbowałam odstraszyć ludzi. „Idźcie precz! Zostawcie mnie samą!” – rzucałam, odsłaniając ząbki i uciekając po boksie. Na nic zdało się moje unikanie i grożenie ze strachu i smutku. Wytrwali i serdeczni wolontariusze wyciągnęli do mnie pomocną dłoń. Przychodzili, niezrażeni, namawiali.  Z czasem przekonałam się, że tu w Promyku mam wokół siebie ludzi, którym nie jestem obojętna. Podniosłam się z załamania. Mówiąc wprost, otworzyłam się na nowo i pokazała swoją prawdziwą ciepłą naturę. Jestem znów sobą i wiem, że bardzo potrzebuję człowieka. Towarzystwo ludzi jest dla mnie szalenie ważne. Psich kompanów nie potrzebuję. Zazwyczaj są zbyt hałaśliwi i nachalni, a mi to przeszkadza. Lubię delikatne głaskanie pod brodą i niespieszne spacerki. W swoim schroniskowym pokoiku frajdę sprawia mi układanie się wygodnie wśród miękkich kocyków.
Może w Twoim domu brakuje Klimy? Jeśli podobnie jak ja cenisz sobie spokój i komfort, to jesteśmy dla siebie stworzeni! Zapewniam, że przy mnie będzie Ci miło i latem i zimą.

Przesyłam Wam serdeczności i zapraszam na spacerek zapoznawczy w Promyku,
Klima

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą