MAKSIO

Napisany przez identek . W dziale Galeria

MAKSIO OK. 5 LAT 932001000586464 (190/15)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: A-18

SZYBKA ŚCIĄGA:
– radosny, pogodny, energiczny
– zna podstawowe komendy
– w ekscytacji ciągnie na smyczy, regularne spacery pomogą to wyeliminować
– bardzo wpatrzony w Przewodnika
– zna pomieszczenia i zachowuje w nich czystość

Cześć, jestem Maksio,
 
trafiłem tutaj po śmierci Opiekuna i od kiedy tutaj mieszkam, pokłady miłości, które w sobie mam, bez przerwy szukają ujścia. Jestem psem, który bardzo potrzebuje kochać i być kochanym. Oj, bardzo.
 
Choć może moja postura na to nie wskazuje, to bardzo lubię spacerki. Moja ekscytacja na widok smyczy sięga zenitu, kiedy tę smycz dzierży znajoma mi osoba. Radości swojej daję upust trochę szalejąc, skacząc, wiercąc się i kręcąc, co przy moim gabarycie może stanowić mały problem, ale sądzę, że przy regularnym ruchu byłbym w stanie nauczyć się wyciszenia przed spacerkiem i w trakcie przechadzek.
 
Znam podstawowe komendy i chętnie nauczę się nowych. Generalnie nic nowego nie jest mi straszne, kiedy u boku mam osobę, której mogę zaufać – czesanie, pielęgnacja, zabiegi… Jeśli Ty uważasz, że to jest dla mnie okej, to i ja się uspokoję i wyluzuję. Bardzo ufam ludziom.
Będąc tutaj, bardzo szukam kontaktu z ludźmi. Na spacerach non stop oglądam się za siebie, by sprawdzić, czy ciągle jesteś i czy ciągle mnie lubisz. Jestem psem, który potrzebuje ogromnej dawki miłości, adoracji i atencji.
 
Choć jestem pogodnym psem, to przyznać muszę, że w Schronisku nie radzę sobie najlepiej. Nie dojrzysz mnie na wybiegu, bo raczej staram się ukryć w najcichszym kąciku boksu. Długo też nie mogłem dojść do ładu z tym, że załatwiać swoje potrzeby muszę tam, gdzie mieszkam, że nie zawsze jest szansa na spacerek…
Ale! Smęcić nie będę.
 
Wierzę, że niedaleko gdzieś jest już ktoś, kto szuka takiego właśnie psa jak ja: radosnego, energicznego i kochającego tak, jak to tylko pies kochać potrafi.
Czekam,
Maksio

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.