MAMITKA

Napisany przez identek . W dziale Galeria

SUCZKA MAMITKA OK. 4 LATA 616093900963834 (444/19)
WIELKOŚĆ: MAŁA
SZCZEPIENIA: TAK
STERYLIZACJA: TAK
BOKS: ALDAZ D-7

Szybka ściąga:
-       po traumatycznych przeżyciach, dopiero niedawno odzyskała zaufanie do ludzi
-       ciekawska, ale ostrożna
-       akceptuje inne psy, choć boi się tych dużych
-       dobrze chodzi na smyczy, potrzebuje idealnie dopasowanych szelek
-       na spacerze lubi chłodzić się w wodzie
-       szuka spokojnego i cichego Domu

 
Dzień dobry, jestem Mamitka, Mama, a czasem też Miśka. Trafiłam tutaj w zaawansowanej ciąży, niestety wskutek wcześniejszych zaniedbań straciłam wszystkie szczeniaki. Wiecie, trochę to przeżyłam. Szczerzyłam na ludzi zęby, dotyk mnie mierził… Dziś już doszłam do siebie i wiem, że na tym świecie to jednak lepiej nie mieć szczeniąt. Kiedy wokół tyle dusz podobnych do mnie szuka swoich miejsc na Ziemi, sprowadzanie na ten świat kolejnych biedaków o niepewnym losie to bardzo egoistyczne zachowanie. Dziś jestem już po zabiegu sterylizacji, odzyskałam zaufanie do ludzi i na nowo zaczynam cieszyć się życiem. Jeśli masz suczkę – zadbaj o nią i zawalcz o zmniejszenie bezdomności – wysterylizuj.
 
Choć proces mojego odzyskiwania zaufania trochę trwał, dziś coraz lepiej radzę sobie z nowymi znajomościami. Polubiłam też czułości, a moim ukochanym Opiekunom tutaj pozwalam nawet brać się na ręce i czochrać po brzuchu. Dobrze znoszę też zabiegi pielęgnacyjne i bez problemu pozwalam sobie ubrać kaganiec. Przy obcych znacznie swobodniej czuję się poza boksem.
 
Do innych psów mam neutralne nastawienie, choć raczej stronię od przyjaźni z wielkopsami. Poznając nowego psa, jestem ostrożna, zawsze gotowa do ucieczki. Podobnie, gdy znajdę się w jakiejś nowej dla mnie sytuacji, dlatego tak ważne jest, aby na spacerkach dbać o moje bezpieczeństwo i wyprowadzać jedynie na dobrze dopasowanych szelkach.
 
W jakim Domu będę czuła się dobrze? Zdecydowanie w spokojnym i cichym towarzystwie czuję się bezpieczniej. Boję się podniesionego głosu i ręki wyciągniętej nad głową. Raczej nie będę z tego względu dobrą kompanką dla Rodziny z małymi dziećmi.
 
Jeśli sądzisz, że jesteś w stanie zapewnić mi szczęśliwe życie u Twojego boku – poznajmy się!
 
Pozdrawiam,
Mamitka

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.