MAŃKA

Napisany przez identek . W dziale Galeria

SUCZKA MAŃKA OK. 8 LAT 932001000586314 (525/18)
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA
SZCZEPIENIA: TAK
STERYLIZACJA: TAK
BOKS: K-1

Szybka ściąga:
– energiczna
– ciągnie na smyczy
– potrzebuje nauki skupienia, wyciszenia i jasno określonych oczekiwań
– chętnie wybierze się na kurs posłuszeństwa
– dobrze czuje się w pomieszczeniach zamkniętych
– pojętna i zadaniowa
– uwielbia piłeczkiCześć, jestem Mańka!

Trafiłam tutaj pod koniec sierpnia 2018 roku i do tej pory dałam się poznać jako energiczna i żywiołowa dziewczyna. No i dodatkowo całkiem przystojna, nieprawdaż?

Lubię ludzi, lubię inne psy, a kotów staram się nie zauważać, bo trochę nie rozumiem, o co z nimi biega. Zważ jednak, że ja nie jestem jakaś tam wylewna w uczuciach i nie oczekuj z mojej strony fajerwerków na Twój widok. Na moje przywiązanie trzeba sobie zapracować.

Choć raczej nie znam komend, to w dobrych rękach chętnych do pracy z psem stanę się czystym diamentem. Jestem zadaniowa, a najlepszą nagrodą dla mnie za wykonanie zadania jest piłeczka. Smaczkami gardzę, więc lepiej, żebyś od razu miał dwie piłeczki – na wymianę, bo ja łatwo tych okrągłych skarbów nie oddaję.

Na spacerkach jestem trochę chaotyczna. Skupiam się na wielu rzeczach dookoła, bo nikt do tej pory nie nauczył mnie skupienia na przewodniku. Ubolewam nad tym, bo czujęsię kompletnie rozkojarzona i trochę zagubiona, a jestem psem, który potrzebuje jasno wytyczonych celów. Jeśli na spacerze nie mam piłeczki, to znajdę sobie jej ekwiwalent w postaci kamienia, a wtedy to już koniec. Kocham tego kamienia i za nic w świecie nie oddam!

W pomieszczeniach zamkniętych czuję się swobodnie, chętnie zwiedzam nowe przestrzenie, a kiedy milkną wszystkie zewnętrzne bodźce, staram się nawet wyciszyć i szukam miejsca, w którym mogłabym się spokojnie położyć. Trochę się wstydzę wchodzić na kanapę, więc fajnie by było, gdybyś przygotował dla mnie jakiś cichy i wygodny kącik do drzemek.

Szukam Domu, który chciałby podjąć się pracy ze mną – nauki skupienia przede wszystkim – i który wie, że psu czasem trzeba pomóc zrozumieć pewne kwestie. Chętnie udam się z Tobą na szkolenie z podstaw posłuszeństwa i wierzę, że będę tam prymuską, bo potencjał mam!

Pozdrawiam,
Mańka

Ps. zostałam objęta wirtualną adopcją przez:uczniów klasy 6c ze Szkoły Podstawowej im. ks. prałata Józefa Bigusa w Baninie. Dziękuję :)


 

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.