MIŁEK vel PORTO

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES MIŁEK vel PORTO 616093901274010 (281/20)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: 35

Szybka ściąga:
-       pies przejęty z Radys
-       wesoły, łagodny, przyjacielski
-       łatwo nawiązuje kontakt
-       nie wykazuje negatywnych zachowań względem innych psów
-       dobrze chodzi na smyczy, powinien używać szelek typu guard
-       przy furtkach, bramach itp. próbuje uciekać

 

Dzień dobry, nazywam się 8325… pardon! Już nie! Już mam imię! Po czterech latach w Radysach, w miejscu, gdzie zamiast imion nadawano nam numery, a zamiast obroży na szyjach wieszano sznurki, w końcu mam imię! Miłek – bo jestem miły i bo wyglądam jak misiek, więc jakoś tak wyszło. Jestem pierwszym z dwudziestu psów z Radys, dla których znalazły się miejsca w busach zmierzających do Gdańska. Trafiłem nad morze… Nigdy bym nie pomyślał, że to mnie spotka!
 
Choć większość towarzyszy, którzy przybyli tutaj z Radys ze mną, nosi na sobie piętno tamtego miejsca, to ja dosyć szybko wytrzepałem ze zmierzwionej sierści wspomnienia tamtych czterech lat. Opadły wraz z pchłami. Na nowo ufam, na nowo kocham, na nowo już wierzę, że w życiu czeka na mnie coś dobrego. Jestem wesołym i kontaktowym kawalerem. Kocham przytulanki, mizianki, drapanie i czochranie. Zabiegi pielęgnacyjne też mi straszne nie są!
 
Jestem pozytywnie nastawiony do całego świata. Nowych ludzi zawsze witam z uśmiechem, inne psy też staram się witać miło i ze zrozumieniem dla różnic ich temperamentów. Jestem bardzo dobry w psiej komunikacji.
 
Na spacerze zachowuję się grzecznie, raźnie truchtam u boku Przewodnika. Jestem ciekawy świata i chętnie stawiam czoła nowym sytuacjom.
 
Szukam Domu, choć nigdy nie spodziewałem się, że będę mógł to ogłosić. Szukam Domu mądrego, Rodziny świadomej, że mimo iż problemów nie sprawiam i z uśmiechem witam każdy nowy dzień, to warto na uwadze mieć moją przeszłość. Będę wymagał nauki ogłady w pomieszczeniach, a na spacerki powinienem wychodzić w szelkach typu guard – dla mojego bezpieczeństwa. Jeśli trafię do domu z ogrodem, będę też wymagał nadzoru przy wszelakich furtkach i bramach, bo zdarzają mi się zapędy ucieczkowe.
 
No i tak, oto ja. W pełnej krasie, na pięknych zdjęciach – szukam Domu! Choć wciąż ciężko mi uwierzyć, że to prawda, to tak! Ja, Miłek, ja, Porto, szukam Domu!
 
Pozdrawiam i czekam.
Miłek vel Porto

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.