Ułatwienia dostępu

Logo Schroniska Promyk

Na skróty

Ważne telefony

Lokalizacja schroniska

MIŁOSZ

DSC_8225-Edit

PIES MIŁOSZ OK. 8 LAT 616093901355232 (210/22)

WIELKOŚĆ: MAŁY

SZCZEPIENIA: TAK

KASTRACJA: TAK

ADOPCJA PO KONS. Z LEK. WET.

BOKS: A 16

Profil przygotowany przez wolontariat schroniska

SZYBKA ŚCIĄGA:
– dziarski, otwarty, energiczny
– doskonale opanował kilka technik wymuszania i żebrania
– chętny na spacerki
– toleruje większość psów, ale w domu wolałby być jedynakiem

Dzień dobry, jestem Miłosz. Nie Czesław, zwykły Miłosz taki. Miłosz to miłość ze staropolska, a moje imię oznacza tego, który jest kochany. A ja bardzo dobry jestem w byciu kochanym.

Myślisz, że ostatni akapit powinien skończyć się troszkę inną konkluzją? Coś o tym, że ja dobry jestem w kochaniu? No może i bym był, ale ja znacznie bardziej spełniam się jako obiekt westchnień niż wzdychający. No bo popatrz tylko na mnie – szlachetna postura, jedwabista sierść, uszy sterczące dostojnie, ząb zawadiacko z pyska wystający i nieugiętość czysta na twarzy wymalowana. Jestem stworzony do bycia kochanym i podziwianym.

Czcić pozwalam się w sumie większości ludzi, ale bywa, że potrzebuję trochę czasu, żeby w pełni zaufać, że czyjeś intencje wobec mnie są czyste. Bliskim ludziom pozwalam się głaskać i chętnie udzielam audiencji, spoczywając na ludzkich kolanach. Wobec ludzi mam też sprecyzowane oczekiwania, lubię, kiedy dobrze znają komendę „dej” i ochoczo dzielą się spożywanymi właśnie frykasami.

Jestem zwolennikiem niepodzielnej władzy, dlatego na swoich włościach raczej nie potrzebuję pobratymców. Bywam o nich zazdrosny, a że wyszczekany ze mnie osobnik, to konfliktów unikał raczej nie będę.
Zbójem jednak nie jestem – na spacerze potrafię mijać się spokojnie z innymi psami. Nie wszystkimi, ale z tą większością, co z drogi mi schodzi.

Cóż więcej po próżnicy gadał będę. Ani zdjęcia, ani słowa nie oddadzą wspaniałości mojego charakteru – to trzeba przyswoić na żywo. Przybywaj więc, giermku, i krocz u mego boku aż po świata kres!

Pozdrawiam,
Miłosz