MIŚ BERNARD

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK MIŚ BERNARD Ok. 7 LAT 616093900977296 (85/20)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: D-12

SZYBKA ŚCIĄGA:
– łagodny, radosny, oddany
– uwielbia kontakt z Człowiekiem, łatwo zdobyć jego zaufanie
– zna podstawowe komendy
– dobrze czuje się w pomieszczeniach
– nie niszczy posłań
– dobrze chodzi na smyczy

 
Cześć, nazywam się Misiu, ale że Misiów na świecie dużo, to postanowiłem, że uściślę i nazwę się Miś Bernard. Ładnie, co nie? W moim życiu wielu ładnych rzeczy do tej pory nie było, zatem przyda mi się nowe ładne imię na nowy start.
 
Całe życie pilnowałem firmy. Zadanie tyle odpowiedzialne, co niewdzięczne… Z tamtego życia pamiętam tylko jedną Dobrą Duszę, która zajmowała się mną na tyle, na ile mogła. Dbała o mnie. Czy kochała? Wierzę, że chyba trochę tak, skoro mój los nie był jej obojętny nawet, gdy trafiłem tutaj. Dziękuję – byłaś moim osobistym stróżem.
 
Do Schroniska przyjechałem w towarzystwie paru problemów zdrowotnych – o tych jednak najlepiej opowiedzą Ci nasze Panie Doktorki, sam się rozwodził tutaj nie będę, bo moje zdrowie nigdy jakoś nie było priorytetem.
 
Chyba w tym miejscu powinienem napisać coś o sobie… O tym, jaki jestem. Wiesz, zadziwiające jest to, że dotąd świat widział we mnie stróża. Stróża widziałem więc i ja. Tutaj miałem chwilę na zastanowienie się nad sobą i stwierdziłem, że ja to żaden stróż nie jestem. Jestem łagodnym, cichym, spokojnym, opanowanym psem. Uwielbiam ciepło i miękkość posłania. Kocham ludzi, czuję się do szaleństwa wdzięczny za każdy ludzki gest dobroci w moją stronę. Uwielbiam służyć – wykonywanie komend to dla mnie czysta przyjemność. A i na smyczy chodzę idealnie!
 
Widzisz. Tak to czasem bywa, że los próbuje wtłoczyć nas w ramy, do których nie pasujemy. Ze mnie próbował zrobić stróża, choć ja się domowym, kanapowym, rodzinnym psem urodziłem… Mam nadzieję, że jeszcze dostanę szansę, by pożyć w mojej prawdziwej roli.
Pozdrawiam,
Miś Bernard

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.