Ułatwienia dostępu

Logo Schroniska Promyk

Na skróty

Ważne telefony

Lokalizacja schroniska

MONA /W PROCESIE ADOPCYJNYM OD 04.02.2024/

Owczarek niemiecki czarny podpalany na niebieskim tle i białym misiu.

SUCZKA MONA OK. 10 LAT 616093900396176 (218/22)

WIELKOŚĆ: ŚREDNIA

SZCZEPIENIA: TAK

STERYLIZACJA: TAK

BOKS: B-5


 

SZYBKA ŚCIĄGA:
– w boksie zdenerwowana i niespokojna, wycisza się na spacerze
– bardzo oddana i skupiona na Przewodniku
– odwoływalna
– bezproblemowa u lekarza oraz przy pielęgnacji, zna kaganiec

– ew. adopcja musi być poprzedzona konsultacją ze schroniskowymi lek. wet.


 

Dzień dobry, jestem Mona.
Owczarzyca pełnym pyskiem! I to nie tylko z pyska, ale i z serca i całej duszy. Jeśli wiesz cokolwiek o owczarkach niemieckich – z dużym prawdopodobieństwem wiesz o mnie wszystko. No może prawie wszystko. Ale większość zdecydowanie! 

Pozwolę sobie więc na trochę truizmów owczarskich. Bo wiesz, nie wszyscy są specami w tej dziedzinie. Po pierwsze owczarskie: nienawidzę być pozostawiana sama sobie. Potrzebuję Człowieka i potrzebuję zajęcia. Żyję, żeby służyć, żyję dla Człowieka! Samotne godziny w boksie sprawiają, że moja głowa sama zaczyna sobie szukać zajęć – takich jak dzikie ujadanie, bieganie w kółko i skakanie na kraty. Moi Wolontariusze mi mówią, że nie sprawia to najlepszego pierwszego wrażenia, więc kazali mi popisać się swoją lepszą stroną tutaj, na papierze – więc piszę.

Po drugie owczarskie: uwielbiam, kiedy mój Opiekun przejmuje dowodzenie! Po wyjściu z boksu w całości oddaję się Twoim decyzjom – grzecznie czekając na instrukcje i zadania. Wyciszam się, mając Cię u boku. Uwielbiam spełniać Twoje oczekiwania, przybiegać na zawołanie, uczyć się nowych rzeczy. Oj tak, Człowiek to moja pasja!

Po trzecie owczarskie: ufam. Ufam, że wszystko, co dla mnie przygotujesz, jest warte mojej uwagi i poświęcenia. Weterynarz? Nie ma problemu, jeśli tak sobie życzysz. Kaganiec? Nic trudnego, skoro tego chcesz! Pielęgnacja? Skoro uważasz, że tego mi potrzeba, to dawaj tę szczotkę.

Po czwarte owczarskie: kocham czułości. Uwielbiam być blisko mojego Człowieka i w jego obecności relaksuję się w stu procentach. Głaskanie, przytulanie, smyranie za uszkiem… To najlepsza forma odpoczynku!

W moim przypadku powiedzieć można: jaki pies jest, każdy widzi.
Wierzę w to, że spotkam tutaj kogoś, kto pokocha mnie za to, co zobaczy i jeszcze za to, co dać mogę tylko i wyłącznie Człowiekowi, któremu oddam całe moje owczarskie serce.

To może Ty?

Pozdrawiam,
Mona

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska


Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.