Ułatwienia dostępu

Logo Schroniska Promyk

Na skróty

Ważne telefony

Lokalizacja schroniska

MUFI

Piesek Mufi z długim włosem trzykolorowy na szarym tle.

PIESEK MUFI OK. 5 LAT 616093900209231 (358/22)

WIELKOŚĆ: ŚREDNIA

SZCZEPIENIA: TAK

KASTRACJA: TAK

BOKS: B – 7


SZYBKA ŚCIĄGA:

– spokojny, wyważony, typ inteligenta i myśliciela
– dobrze chodzi na smyczy
– chętnie się bawi, ale nie jest natarczywy
– lubi głaskanie, ale nie przepada za dotykiem w tylnych partiach ciała
– potrafi respektować postawione mu granice, o ile respektuje się jego limity
– z uwagi na budowę ciała nie powinien chodzić dużo po schodach 


Dzień dobry, nazywam się Mufi. Niskopienny, ale wcale nie taki mały. Z grubsza leniwy i raczej zgodny, ale nie bez temperamentu. Długowłosy, ale miejscami szorstki. Oto ja – pies nieoczywisty, ale oczywiście gotów na nowy dom!

Jestem wesoły, ruchliwy i kontaktowy. Uwielbiam spacery, ale nie jestem przesadnie energiczny. Zabawa ze mną potrwa, póki i Ty będziesz chciał się ze mną bawić. Preferuję bieganie za piłeczką. Z pieszczotami tak samo – narzucał się nie będę, ale jeśli Ty masz ochotę poczochrać mnie za uchem, to i ja z lubością się pieszczocie oddam.

Na smyczy chodzę bardzo dobrze, zachowując kontakt z przewodnikiem. Reaguję na przywołanie, nie rwę się i nie próbuję uciekać, a mało jest rzeczy, które mogą mnie spłoszyć, bo życie miejskie znam. Znam też życie w domu – świetnie czuję się na kanapie, a w pomieszczeniach zachowuję czystość i porządek.

Pielęgnację znoszę dobrze, choć nie jestem wielkim fanem szczotkowania. Trzeba sobie ze mną wyrobić system i dobrze rozumieć, kiedy mam dosyć, bo potrafię postraszyć zębem, jeśli ktoś uparcie nie rozumie, że już jestem zmęczony tym ciąganiem za kłaki. Największe problemy mam z pięlęgnacją okolic zadnich, ale pracujemy nad tym.

Jestem takim psem starego pokolenia – nauczonym, że relacja z opiekunem opiera się na wzajemnym respektowaniu swoich granic i potrzeb. Bez zbędnych fajerwerków, ekscytacji i wybuchów emocji, ale z absolutnym oddaniem i pewnością, że ja i mój człowiek to dwie stałe, które zmieniać się nie będą, póki każde z nas po tym świecie chodzi.

Byłbyś w stanie zapewnić mi takie życie?
Zapraszam więc, poznajmy się.

Pozdrawiam,
Mufi


Opis przygotowany przez wolontariuszy schroniska.

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.