MUFI

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK MUFI OK. 6 LAT 941000013856761 (925/12)
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: 10
W PROCESIE ADOPCYJNYM

SZYBKA ŚCIĄGA:
– łagodny, spokojny, wyciszony, introwertyczny
– łatwo daje sobą dyrygować silniejszym psychicznie psom
– nieśmiały w pierwszym kontakcie
– czasem znaczy w pomieszczeniach, ale czuje się w nich swobodnie
– uczy się samodzielności
– dobrze chodzi na smyczy
– wymaga regularnej pielęgnacji sierści, nie powinien być golony

 
Dzień dobry, nazywam się Mufi i wydaje mi się, że już kiedyś tutaj byłem… Tak, pamiętam! Choć byłem wtedy młodszy, to miejsce zapada w pamięć. Wróciłem zatem, ale teraz pojawiam się silniejszy! Silniejszy o stado, bo z jednego domu tutaj wszyscy trafiliśmy, kiedy nasza Opiekunka nie mogła już się dłużej nami zajmować. Silniejszy o stado, które mnie wspiera, które mnie ośmiela i które sprawia… że bez niego czuję się bardzo bezradny.
 
A to podobno niedobrze. No, kłócił się nie będę, faktycznie życie jest bardziej przerażające, kiedy u mojego boku nie ma silniejszego kumpla. A może nie powinno być? Może powinienem nauczyć się samodzielności? Oddzielić się od stada i skupić się na sobie? Możliwe…
 
Jestem bardzo łagodny, spokojny, wyciszony. Bywam wycofany, kiedy nawiązuję nowe znajomości, ale jeśli już uda Ci się mnie do siebie przekonać, to odrzucę wszelkie wątpliwości na wieki. W kontakcie z Człowiekiem jestem spokojny, nigdy namolny czy napastliwy. Na spacerze dreptam grzecznie, chyba że zdarzy się, że z niegrzecznym kumplem spaceruję, to wtedy wszyyyyyystkie jego grzeszki kopiuję.
 
W pomieszczeniach czuję się pewnie, choć w nowych przestrzeniach zdarza mi się podnieść nogę i siknąć na to lub owo. Nie znaczy to jednak, żem niechluj, bo porządek zachować umiem, czasem tylko się zapominam… Na ogół jednak możliwość przebywania we wnętrzach mnie uspokaja i wycisza.
 
Z takich rozrywek letnich to bardzo sobie cenię pływanie. Nie jakieś tam długie dystanse, ale zamoczyć ciałko w jeziorku czy rzeczce lubię.
 
Szukam Domu, który pomoże mi się w pełni otworzyć. Dziś zamykam w sobie swój potencjał, ustępując pola głośniejszym i bardziej ekstrawertycznym psiakom. Ale może nie zawsze będzie to konieczne?
Czy pomożesz?
Pozdrawiam,
Mufi
 
Osoby, które rozważają adopcję kota lub psa ze schroniska Promyk proszone są o kontakt telefoniczny 58 522-37-80 w celu zarezerwowania dnia, oraz godziny wizyty.

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.