Ułatwienia dostępu

Logo Schroniska Promyk

Na skróty

Ważne telefony

Lokalizacja schroniska

NERO

Piesek czarny na niebieskim tle

PIESEK NERO OK. 10 LAT 616093900977105 (39/20)

WIELKOŚĆ: ŚREDNI

SZCZEPIENIA: TAK

KASTRACJA: TAK

BOKS: B – 10

EW. ADOPCJA PO KONSULTACJI Z LEKARZEM WETERYNARII


SZYBKA ŚCIĄGA:
– łagodny, kontaktowy, otwarty
– bardzo energiczny, emocjonalny, potrzebuje dużo ruchu i mądrej pracy nad wyciszeniem
– na smyczy zdarza mu się pociągnąć, lepiej chodzi w szelkach
– nie przepada za innymi psami, do kotów niesprawdzony
– dobrze znosi zabiegi pielęgnacyjne


Cześć, jestem Nero. Trafiłem tutaj w styczniu tego roku i już wtedy było jasne, że raczej dużym powodzeniem wśród Adoptujących cieszyć się nie będę… Bo raz, żem czarny jak węgielek, a czarne psy często jakoś umykają spojrzeniu Rodzin, dwa żem energiczny, skoczny i szalony, a to mało kto jest w stanie takiego psa zrozumieć, a trzy żem niewidomy. I tak to tutaj mieszkam i czekam, choć czekanie nie jest moją najmocniejszą stroną…

Jestem kontaktowym, przyjaznym i bardzo otwartym na znajomości z nowymi ludźmi psem. Kocham spacerki, uwielbiam wszelakie aktywności sportowe. Pielęgnacja, ubieranie w szelki, dotyk – nie stanowią dla mnie problemu, bo ja po prostu kocham być z Człowiekiem i kocham robić razem różne rzeczy. Nie kocham za to innych psów, w nowym Domu zdecydowanie powinienem być jedynakiem, a jedną z pierwszych kwestii, jakie Rodzina powinna ze mną przepracować jest spokojnie mijanie innych psów na spacerkach.

Będę wymagał dużo ruchu i mądrego ukierunkowania mojej niespożytej energii, bo kiedy się nudzę, potrafię poszatkować koc w boksie, a nadmiary emocji wychodzą ze mnie każdym porem skóry, każdy ruch jest nimi nafaszerowany do granic możliwości.

Zastanawiasz się, jak tak energiczny pies radzi sobie ze swoją ułomnością? Otóż powiem Ci, że całkiem nieźle. Mam przecież sprawny nos i czujne uszy, które dobrze podpowiadają mi, co, gdzie i jak. Nie wpadam na przeszkody, nie potykam się, nie jestem jakiś tam niedołężny. Po prostu nie widzę oczami i tyle.

Taki oto ja. Jeśli jesteś gotów na pracę z psem energicznym i emocjonalnym – zapraszam serdecznie na spacerki zapoznawcze! Chętnie przedstawię Ci się z najlepszej strony.

Pozdrawiam,
Nero


Opis przygotowany przez wolontariat schroniska

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Ps. zostałem objęty wirtualną adopcją przez: Hannę Jakubiak. Dziękuję