NIKI

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES NIKI 11 LAT 941000011373834 (60/20)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: B-14

SZYBKA ŚCIĄGA:
– łagodny, wyciszony, delikatny
– uwielbia przechadzki, dobrze chodzi na smyczy
– dogaduje się z innymi psami
– nie lubi szybkich ruchów, boi się ich
– uwielbia obserwować i węszyć

 
Dzień dobry, jestem Niki. I choć wiosen za mną już kilka, choć przeżyć na karku więcej, niż bym chciał, to ciągle zachowuję pogodę ducha i niebywałą sprawność fizyczną. Taki jestem!
 
W początkach znajomości bywam nieśmiały, a nieśmiałość wyrażam dźwiękowo – starając się domniemane zagrożenie trochę odstraszyć. I w sumie robię to zawsze, z przyzwyczajenia chyba, bo tutaj nigdy nie okazało się, żeby nowa znajomość zagrożenie powodować miała. Zaczynam uczyć się (a uczę się szybko!), że nowa twarz i nowe ręce to powód do radości, a nie do strachu.
 
Jestem pieszczochem. Kocham się przytulać, kocham na kolanka władować. Cenię sobie kontakt z Człowiekiem. Jedyne, czego w Człowieku się jeszcze boję, to szybkie ruchy dłoni, nóg… Wolę bardziej przewidywalne gesty.
 
Lubię też spacery. Choć parę lat już przeżyłem, to sprawnie maszeruję, wącham, zwiedzam i poznaję nowe rejony. Mówią, że poruszam się z wdziękiem i klasą – taki Bohdan Łazuka psiego świata.
 
Pieski inne lubię sobie obserwować. Mam wrażenie, że i w ludzkim i w psim świecie w pewnym wieku rodzi się w istocie zmysł obserwatora. I lubimy patrzeć, co tam ten sąsiad z B2 porabia. A co tam ta Nora dziś naopowiadała Pracownikom. Po prostu lubimy patrzeć i resztę dnia na analizowaniu podpatrzonego spędzać.
 
Co tam jeszcze… Nie boję się innych zwierząt, a nawet jak się przestraszę, to nie awanturuję się, raczej pokojowo nastawiony ze mnie gość.
 
Taki to ja – łagodny, spokojny, raczej obserwator niż uczestnik. Wielkimi oczami wodzę więc po twarzach ludzi odwiedzających Schronisko i tak sobie myślę: wśród nich z pewnością jest ktoś, kto czeka, byśmy razem spędzili te parę lat, które mi zostały na spacerach, obserwacjach i długich wieczornych rozmyślaniach…
Wypatruję Ciebie.
Pozdrawiam,
Niki

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.