ORION

Napisany przez identek . W dziale Galeria, PILNIE DO ADOPCJI

PIES ORION OK. 10 LAT  932001000586479 (200/19)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: WET.

SZYBKA ŚCIĄGA:
– łagodny, usłuchany, delikatny
– dobrze chodzi na smyczy
– dobrze czuje się w ruchu ulicznym
– nie zwraca uwagi na inne psy i koty
– dobrze czuje się w pomieszczeniach
– bardzo emocjonalny, silnie przywiązuje się do Opiekuna

Dzień dobry, nazywam się Orion. Jak tutaj trafiłem, jak źle ze mną było… O tym nie chcę pamiętać, nie chcę opowiadać. Zapytaj tutejszej Pani Doktor, ona Ci wszystko opowie. Grunt, że dziś już mam tyle sił, by rozglądać się za Domem. Tylko tyle i aż tyle!
 
Choć wciąż jeszcze nie wyglądam spektakularnie dobrze, to czuję się nieźle i na spacerki z wolontariuszami już wychodzę. Dałem się poznać jako spokojny, zrównoważony kompan silnie wpatrzony w Przewodnika. Na smyczy chodzę wzorowo, niestraszny mi ruch uliczny, a inne psy i koty mnie po prostu nie interesują.
 
Znam warunki domowe i świetnie czuję się w pomieszczeniach – jestem typowym rodzinnym psem: przytulakiem, który najchętniej nie schodziłby Ci z kolan. Nie jestem wylewny w pierwszym kontakcie, ale gdy się już poznamy, to bez wątpienia podsunę Ci do drapania mój kościsty tyłek, a chudą mordką zaczepię Twoją dłoń, żeby spoczęła troskliwie na moim wystającym kręgosłupie. W pieszczotach jestem subtelny i delikatny i tego samego oczekuję od Ciebie. Kruchy jestem jeszcze troszkę…
 
Bardzo silnie przywiązuję się do ludzi. Tutaj poznałem jedną Pracownicę, co to jak wolne ma, to mi się nawet jeść nie chce. Leżę tylko i wzdycham tęsknie. Nie znaczy to, żem totalnie monogamicznie nastawiony – otwieram się już na nowe znajomości i zaczynam czerpać przyjemność nawet z przelotnych, wolontariackich wizyt w moim boksie.
 
Czego szukam? Przede wszystkim ciszy i spokoju. Chętnie zamieszkałbym z kimś, kto doceni moją filigranową osobowość, kto zrozumie, że to, co na zewnątrz jak ze szkła, to w środku równie kruche. Wciąż wymagam trochę większej weterynaryjnej uwagi niż moi koledzy ze Schroniska – to też powinieneś wziąć pod uwagę, myśląc o adopcji mnie.
Chciałbym mieć Dom, który doceni moją delikatność.
Pozdrawiam,
Orion

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.