PAWEŁ

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK PAWEŁ OK. 4 LATA 616093901353694 (89/21)
WIELKOŚĆ: MAŁY
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: 9
SZYBKA ŚCIĄGA:
– wesoły, łagodny, spragniony kontaktu
– nie ma żadnych barier jeśli chodzi o czułości, przytulanie i głaskanie
– nie potrafi chodzić na smyczy
– nie zna pomieszczeń
– wymaga cierpliwego, wybaczającego Opiekuna, który wprowadzi go w świat ludzi
 
Cześć, nazywam się Paweł. Trafiłem tutaj wraz z kumplem czy też bratem – Gawłem. Oboje równie rozkoszni, co nieżyciowi. Ale zaraz o wszystkim opowiem…
 
Bo widzisz, choć oboje jesteśmy pierwsi do przytulania, głaskania i tulenia się z Człowiekiem, to akurat do innych rzeczy wymagających kooperacji na linii pies-człowiek jesteśmy ostatni w kolejce.
 
Chodzenie na smyczy – nie, nie, nie, nie. Wijemy się jak piskorze. Wejście do pomieszczeń? Nie, nie, nie, nie, nie! Robimy placka na ziemi i dalej nie idziemy. Ja to jeszcze dam się na ręce wziąć, ale mój brat… Sam Wam opowie.
 
Obaj jesteśmy bardzo ulegli, pozwolimy ze sobą zrobić wszystko co trzeba. Ale czy siłowe rozwiązania są rozwiązaniem? No nie bardzo… Chcielibyśmy móc nauczyć się więcej tego psio-ludzkiego świata, ale w warunkach schroniskowych nie będzie to łatwe.
 
Szukamy zatem Domu! Jeśli wspólnego, to baaardzo cierpliwego. Jeśli osobnego, to tylko w połowie tak bardzo cierpliwego! Wymagamy nauki chodzenia na smyczy (koniecznie w szelkach antyucieczkowych!), zapoznania się z pomieszczeniami, nauki wspólnego życia, koegzystencji z Człowiekiem.
 
No bo jeśli razem pokonamy nasze lęki, to już nic nie będzie nam straszne! I ja i mój brat jesteśmy super psami, które w kontakcie z Człowiekiem nie mają barier dla miłości i czułości. No ale w zderzeniu ze światem… nie wypadamy najkorzystniej.
Czy to nas przekreśla?
Mam nadzieję, że nie…
Pozdrawiam,
Paweł
 
Osoby, które rozważają adopcję kota lub psa ze schroniska Promyk proszone są o kontakt telefoniczny 58 522-37-80 w celu zarezerwowania dnia, oraz godziny wizyty.

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.