PESTKA

Napisany przez identek . W dziale Galeria

SUCZKA PESTKA OK. 10 LAT 616093901353377 (274/21)

WIELKOŚĆ: MAŁA

SZCZEPIENIA: TAK

STERYLIZACJA: TAK

BOKS: C-2


SZYBKA ŚCIĄGA:
– łagodna, spokojna, emocjonalna
– dobrze chodzi na smyczy 
– nie widzi, więc potrzebuje uważnego Przewodnika, który pokieruje ją na spacerach
– dobrze znosi zabiegi weterynaryjne i pielęgnacyjne


 

Dzień dobry, jestem Pestka. Trafiłam tutaj w sierpniu 2021 roku z działek na Matarni i dosyć długo dochodziłam do siebie po tym wszystkim, co działo się wcześniej. Lekarze, diagnozy, leczenie… a przede wszystkim cierpliwy czas pomogły mi stanąć na nogi, by zaprezentować się Wam dziś w całkiem niezłej już kondycji.

Jedyne, czego naprawić nie potrafią ani czas ani lekarze, to moje oczy – nie widzę i widzieć nigdy już nie będę. Ale czy to problem? Dla mnie nie. Dla wielu moich Przyjaciół tutaj również. Dlaczego więc miałaby to być przeszkoda na drodze do nowego Domu?

Jestem miłą, pełną uczuć suczką, która uwielbia przytulanki i buziaki. W towarzystwie znajomego mi Człowieka czuję się doskonale – mam w sobie nieskończone pokłady zaufania i nie mam żadnych obiekcji co do wszelakich zabiegów pielęgnacyjnych czy weterynaryjnych. Uwielbiam też spacery i bardzo dobrze radzę sobie na smyczy. Znam komendę „uważaj”, co znacznie ułatwia mi poruszanie się w nowej przestrzeni. Ufam, że to mój Opiekun będzie mi oczami w trakcie przechadzek, a resztę spraw powierzę mojemu czułemu nosowi.

Choć staram się być optymistką, nie zawsze udaje mi się być dzielną w obliczu mojej niepełnosprawności. Schronisko to kanonada dźwięków i zapachów, których wielość z czasem zaczęła mnie odrobinę przerastać. Pogubiłam się trochę, staram się jak najrzadziej opuszczać zamkniętą część mojego boksu (w której jest zacznie ciszej) i zdarza mi się załatwiać swoje potrzeby wewnątrz. Niemniej wiedzieć musisz, że problem ten powinien zniknąć jak tylko odnajdę spokój i ukojenie.

No bo właśnie o to chodzi – potrzebuję spokoju, ciszy i cierpliwego Opiekuna, który z empatią i miłością wprowadzi mnie w nasze nowe, wspólne, życie.

Może to Ty?

Czekam,
Pestka


 

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.